Tyrimai

Šiame puslapyje rinksiu nuorodas į didesnius ir tinkamai kontroliuotus tyrimus bei meta analizes.

Akupunktūra

A systematic review and meta-analysis of acupuncture in in vitro fertilisation.
El-Toukhy T, Sunkara SK, Khairy M, Dyer R, Khalaf Y, Coomarasamy A. (2008)

Literatūra nepateikia pakankamai įrodymų, kad akupunktūra pagerina IVF (apvaisinimo mėgintuvėlyje) klinikinių nėštumų skaičių.

Acupuncture for Chronic Low Back Pain
Brian M. Berman, M.D., Helene M. Langevin, M.D., Claudia M. Witt, M.D., M.B.A., and Ronald Dubner, D.D.S., Ph.D. (2010)

As noted above, the most recent wellpowered clinical trials of acupuncture for chronic low back pain showed that sham acupuncture was as effective as real acupuncture. The simplest explanation of such findings is that the specific therapeutic effects of acupuncture, if present, are small, whereas its clinically relevant benefits are mostly attributable to contextual and psychosocial factors, such as patients’ beliefs and expectations, attention from the acupuncturist, and highly focused, spatially directed attention on the part of the patient.

Translation – acupuncture does not work.

Acupuncture for depression
Smith CA, Hay PP, Macpherson H.
Cochrane Database Syst Rev. 2010 Jan 20;(1):CD004046. doi: 10.1002/14651858.CD004046.pub3.

We found insufficient evidence to recommend the use of acupuncture for people with depression. The results are limited by the high risk of bias in the majority of trials meeting inclusion criteria.

Vertimas – nėra pagrindo rekomenduoti akupunktūrą nuo depresijos.

Homeopatija

 1. Australijos nacionalinė sveikatos ir medicininių tyrimų taryba (pagrindinė organizacija palaikanti sveikatos ir medicinos tyrimus, teikianti sveikatos patarimus Australijos bendruomenei, sveikatos specialistams ir vyriausybinėms organizacijoms) paskelbė išsamios homeopatijos tyrimų apžvalgos, kurioje buvo tiriamas homeopatijos efektyvumas 68 sveikatos sutrikimams, suvestinę (pilnas juodraščio tekstas PDF formatu čia).
 2. Mokslininkų komanda nerado „jokio pastebimai įtikinamo poveikio, išskyrus placebą“ ir padarė išvadą, kad „nėra patikimų įrodymų tyrimuose su žmonėmis, kad homeopatija veiksmingai gydo įvairius sveikatos sutrikimus“.

„British Medical Journal“ tinklaraštį rašantis profesorius P. Glasziou konstatuoja: „Kaip ataskaitą parengusios darbo grupės pirmininkas aš tiesiog jaučiau palengvėjimą, kad entuziastingas kruopštaus įrodymų analizavimo ir sintetinimo procesas buvo baigtas. Darbą pradėjau vedamas „aš nežinau požiūrio“, norėdamas sužinoti, ar šis mažai tikėtinas gydymas galėtų kada nors būti veiksmingas… tačiau praradau susidomėjimą peržiūrėjęs 57 sistemines apžvalgas, kurios apėmė 176 atskirus tyrimus, ir nesurado jokio pastebimo įtikinamo poveikio, išskyrus placebą“.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/istyre-realu-homeopatijos-poveiki-rezultatas-vienareiksmis.d?id=70478590

18 atsakymų į “Tyrimai

  • Vat mano vaikai jau du metus tik hemeopatijos dėka( naudojam susirgus) visada išgyjam ir nereikia jokios chemijos, tai nereikia sakyti kad hemeopatija nepadeda,Kas ją yra išbandęs nemažą laiką, rezultatą mato ir nereikia jokių įrodymų.

   • neira, aš irgi vaistus vartoju retai ir visada išgyju. Išgyjam ne dėl to, kad aš vaistų nevartoju ir ne dėl to, kad tu vartoji vandens/cukraus piliules, o dėl to, kad evoliucijos eigoje mūsų imuninė sistema išmoko susidoroti su absoliučia dauguma mums kenksmingų bakterijų ir virusų. Deja ten kur neišmoko, tau homeopatija (o man vaistų nevartojimas) nepadės – teks gydytis (arba vakcinuotis, kad išvengtum tų ligų).

 1. Aš taip pat esu ne gydytojas, bet mokslų daktaras, tik kitoje srityje… Mano aplinkoje yra daug daugiametę patirtį turinčių gydytojų… Dėl to nutariau, kad atsižvelgiant į Jūsų specialybę – esate rimtai suklaidintas ir klaidinate kitus… ko išdavoje reiktų Jums suteikti informacijos apie natūralią mediciną ir homeopatiją, kad vadovautumėtės faktais, o ne wikipedia 🙂 Studentams jos už patikimą literatūros šaltinį neužskaitau…
  1. Natūrali medicina apimanti labai plačias sritis, kaip kineziterapija, manualinė terapija, akupunktūra, homeopatija ir t.t. egzistuoja tūkstančius metų ir yra įvardintina tradicine medicina… tik XIX a.pab. ir XX a. susiformavusi alopatinės medicinos kryptis yra sąlyginai nauja – dėl to moksliškai pagrindžiant – būtent ji yra netradicinė.
  2. Alopatinė medicina yra reikalinga ir tikslinga naudoti ūmių susirgimų atvejais (pvz., inkstų uždegimas), o homeopatija ir fitoterapija padeda pasiekti žymiai geresnių gydymo rezultato, kai gydomi lėtiniai susirgimai, alergijos ir pan. Abi medicinos rūšys sėkmingai gali būti derinamos ir papildyti viena kitą (kas ir yra daroma pažangiose šalyse Japonijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Italijoje). Pavyzdžiui gydant onkologiją vien chemoterapija pacientai dažniausiai neatlaiko pačio gydymo ir miršta net ne nuo vėžio… o šalia chemoterapijos taikant modernią homeopatiją, leidžiant lašinėmis homeopatinių ampulinių preparatų specialius rinkinius pacientai sėkmingai atlaiko chemoterapiją – be pykinimų, be vidinių organų pažeidimų ir pan. Vokietijoje toks gydymas seniai taikomas, o Lietuvoje jis dar retas ir menkai žinomas tradicinių gydytojų. Taigi, homeopatija nėra vien žirniukai, bet ir tabletės, lašai, ampulės, tinktūros ir kt., turintys skirtingus stiprumo lygius (potencijas)…
  3. Homeopatinis gydymas yra pagrįstas rimtais ir išsamiais moksliniais tyrimais, kurie yra atliekami nuolat. Dėl to nereiktų maišyti šarlatanų ir rimtų moksliniais tyrimais pagrįstų vaistų, gaminamų specialiose gamyklose ir pan. Pavyzdžiui galite rasti daug medžiagos http://www.heel.de, jei skaitote vokiškai apie didžiausią Vokietijos homeopatijos kompaniją. Joje moksliniai tyrimai atliekami nuolat, o ampuliniai preparatai apima suis, injeel compositum (sudėtiniai), nozodus (pvz., auksinio stafilokoko, herpes simplex ir kt.). Tik licenzijuoti gydytojai, turintys daugiametę patirtį gali sėkmingai skirti gydymą – beje, Lietuvoje, pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos nuostatas taip pat gydytojai šalia pagrindinės specialybės gali įgyti gretutinę – homeopato kvalifikaciją (pvz., vidaus ligų gydytojas-homeopatas, neurologas-homeopatas ir pan.).
  4. Dėl to bėda yra tame, kai homeopatinį ar fitoterapinį gydymą taiko šarlatanai, o ne licenzijuoti gydytojai… tokie žmonės diskredituoja metodą ir sukelia pagrindo abejonėms jo veikimu. Šito priežastis yra tame, kad Lietuvoje daug kas įpratę eiti gydytis į visokius ale kabinetukus ar net butus pas neaiškius specialistus, net neturinčius gydytojo kvalifikacijos… o ne į normalias gydymo įstaigas.
  5. Kita bėda yra tame, kad “tradicinė“ medicina ir natūrali/homeopatija – menkai bendradarbiauja… šito priežastys, pasak akademiko Briedikio, kuris yra homeopatiją palaikantis mokslininkas ir žinomas gydytojas – žinių trūkumas. Kai trūksta žinių – tada tradiciniai gydytojai neigia homeopatiją, o žmonės pradeda kreiptis pagalbos į žiniuonius ar pan. ir būna nugydomi. Jeigu gydytojai šviestųsi daugiau – tai abi kryptys bendradarbiautų daugiau ir nebūtų skiriami nuo menkiausių susirgimų iškart antibiotikai ar hormoniniai preparatai, kai tokios būtinybės net nebūna. Vis tik, pozityvu yra tai, kad šeimos gydytojai domisi vis labiau ir natūralia medicina ir skiria jos preparatus ypač vaikams, kad nepažeisti jų imuninės sistemos. Ir Sveikatos mokslų universitete atsirado tam skirta atskira disciplina. Dėl to ateityje situacija keisis. Žmonės galės pasirinkti kvalifikuotą gydymą, kai esant poreikiui bus taikoma tradicinė gydymo metodika (šiuolaikinė), o reikalui esant natūralūs gydymo būdai ir homeopatija.
  6. Jeigu homeopatija būtų placebas – ji neveiktų gydant šuniukus, katytes, kuriuos gydant pasiekiami puikūs rezultatai… analogiški tyrimai daromi pradžioje gydant gyvūnėlius ir šiuolaikinėje medicinoje. Taigi moderni homeopatija faktiškai yra šiuolaikinės medicinos sudėtinė dalis, padedanti gydyti įvairias ligas ir traumas. Pvz., Vokietijos futbolo rinktinė yra gydoma daugiausiai homeopatiniais preparatais, nes pvz., Taumelio ampulės leidžiamos aplink sumušimo vietą ženkliai pagreitina audinių gijimą.
  7. Gydymo efektyvumą patvirtina tūkstančiai pacientų atvejų, kai kompleksiškai sėkmingai pagydomi sudėtingi susirgimai. Pvz., diabeto pradinė forma išgydoma ir žmogui ateityje nereikia būti priklausomam nuo insulino… ar tai blogai?
  8. Egzistuoja aibė duomenų apie šią gydymo kryptį, mokslinius tyrimus, mokslines konferencijas – aišku dauguma jų anglų, vokiečių, italų kalbomis. Dėl to sutinku, kad duomenų lietuviškai trūksta, bet tas nesuteikia pagrindo gydytojus taikančius homeopatiją greta tradicinės medicinos prilyginti nusikaltėliams ir pan… norisi Jums pateikti, kad visada yra dvi medalio pusės – tik įsigilinus ir atidžiai ištyrus galima mesti tokius rimtus kaltinimus.
  Tikiuosi, kad ateityje Jūsų atliekami tyrimai būtent tokie ir bus – pagrįsti moksliškai, besiremiantys rimtais šaltiniais ir nukreipiantys žmones tiesos link.

  Pagarbiai,

  Dr. Mindaugas Puidokas

  • Mindaugai, kodėl vienintelė nuoroda, kurią sugebėjai pateikti yra nuoroda į homeopatiją propaguojančių šundaktarių svetainę?

  • 1. Natūrali medicina apimanti labai plačias sritis, kaip kineziterapija, manualinė terapija, akupunktūra, homeopatija ir t.t. egzistuoja tūkstančius metų ir yra įvardintina tradicine medicina…

   O kai ištyrėme tų metodų efektyvumą ir nustatėme, kad jie neveikia, pavadinome tai neveikiančia medicina. Tavo argumentas yra argumentavimo klaida “argumentas iš senumo“.

   2. Alopatinė medicina yra reikalinga ir tikslinga naudoti ūmių susirgimų atvejais (pvz., inkstų uždegimas), o homeopatija ir fitoterapija padeda pasiekti žymiai geresnių gydymo rezultato, kai gydomi lėtiniai susirgimai, alergijos ir pan

   Kodėl tu skleidi tokią dezinformaciją?

   3. Dėl to bėda yra tame, kai homeopatinį ar fitoterapinį gydymą taiko šarlatanai, o ne licenzijuoti gydytojai…

   Neveikiančios gydymo priemonės ir lieka neveikiančiomis, kas jas benaudotų.

   5. Kita bėda yra tame, kad “tradicinė” medicina ir natūrali/homeopatija – menkai bendradarbiauja

   Tai ne bėda – tai paprasčiausia pseudomokslo šalininkų keliama problema – ignoruoti mokslą (nebent mokslas rodo ką nors jiems naudingą).

   6. Jeigu homeopatija būtų placebas – ji neveiktų gydant šuniukus, katytes, kuriuos gydant pasiekiami puikūs rezultatai…

   Homopatija yra placebas. Žiūrėk mano straipsnelį apie placebą gyvūnėliams ir ypač jų savininkams.

   7. Gydymo efektyvumą patvirtina tūkstančiai pacientų atvejų, kai kompleksiškai sėkmingai pagydomi sudėtingi susirgimai.

   Žiūrėk mano straipsnelį apie tai, kodėl žmonės gali manyti, kad neveiksmingas gydymas yra veiksmingas.

   8. Egzistuoja aibė duomenų apie šią gydymo kryptį, mokslinius tyrimus, mokslines konferencijas

   Tačiau visi tinkamai atlikti tyrimai rodo, kad homeopatija neveikia ir negali veikti.

 2. Duok Dieve kada nors atrasti pačiam išmintį, nes bet kokių faktų absoliutinimas veda į tamsybes ir Viduramžius… tokie teiginiai pas patį kaip “visi tinkamai atlikti tyrimai rodo“ ir panašiai veda į dvi prielaidas:
  1) arba tamstai moka kažkas už tai, kad skleisti dezinformaciją… nes visų atliktų tyrimų Jūs neištyrėte, neperskaitėte, be to, tam neturite tinkamos kvalifikacijos, kad tokius tyrimus vertinti… atrinkti, kurie tyrimai yra legitimūs ir, kurie ne.
  2) arba tiesiog Jums patinka jaustis teisiu kažkokioje pasirinktoje srityje, kad ir kokie skirtingi argumentai egzistuotų… tokiu būdu jokio pagrįsto tyrimo neatliksi nei vienoje srityje…
  O fanatiškai kažkokią vieną įsikaltą tiesą ginantį žmogų ir matantį tik arba juoda, arba balta nukreipti racionalių tyrimų atlikimo link yra deja neįmanoma.

  Užsienio šalyse – pvz., Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Kanadoje, Japonijoje modernioji homeopatija sėkmingai taikoma ir pripažįstama, nuolat atliekami tyrimai, sulyginami skirtingų tyrimų rezultatai. Tą neigti yra kvaila. Jei būtumėte lankęsi Heel kompanijos vaistų gamyklose Baden Badene ir matę kokios pažangios technologijos juos gaminant naudojamos – nekiltų noras šitaip jų įžeidinėti. Jeigu valdote užsienio kalbas – nesunkiai galite rasti daug skirtingų tyrimų ir ligų atvejų, bet juos Jums objektyviai vertinti, kaip nespecialistui būtų sudėtinga.

  Be to, tūkstančių pacientų sėkmingo gydymo atvejų vien Lietuvoje vienu neargumentuotu sakiniu paneigti neįmanoma – natūraliai pasveikti galima tik nuo paprastų susirgimų (pvz., slogos), bet ne nuo diabeto, alerginių susirgimų, inkstų ar skydliaukės problemų ir pan. Mano studentai yra rašę ne vieną mokslinį tiriamąjį darbą, bakalaurinį, magistrinį, kuriuose nagrinėjo ir privačias natūralų gydymą taikančias gydymo įstaigas – juose labai aiškiai atskleista, kad toks gydymas efektyviai gydo įvairias ligas ir yra geriausia, kai derinama natūrali ir tradicinė medicina, kas yra taikoma visose pažangiausiose pasaulio šalyse. Šito argumento taip pat nepastebėjote. Studentų buvo atlikti ekspertiniai pusiau struktūrizuoti interviu su gydymo įstaigų vadovais, gydytojais, anketinės apklausos ir pan.

  Kažkodėl argumentų į diabeto gydymą ar homeopatijos taikymą sporto medicinoje, kuri yra pažangiausia iš medicinos krypčių ir itin reikli rezultatams taip pat neturėjote, o tas parodo, kad atsirenkate tik Jums parankius teiginius – kas patvirtina Jūsų subjektyvumą ir tyrimų nemoksliškumą.

  Einant pagal Jūsų tyrimų logiką prieitume iki to, kad net kineziterapija, manualinė terapija ar masažas nieko nepadeda… nes pacientų stuburai, sąnariai ir raumenynas patys savaime pasveiksta… kas būtų visiškas absurdas. Tokiu būdu atmestume visą reabilitacinę mediciną ir kitas jos kryptis.

  Apibendrinanti mūsų diskusijos išvada būtų tokia: bet kuriuose moksliniuose debatuose reikia gebėti girdėti priešingos pusės visus pateikiamus argumentus ir moksliškai, argumentuotai į juos atsakyti. Kai to nėra – tai vyksta paprasčiausias “show“ visuomenei apmulkinti, kaip per pigias pramogines TV laidas… o mokslinė diskusija tik imituojama, kas suponuoja eilinės profanacijos atsiradimą, mėginant pateikti save kaip ekspertą ir tyrėją tų medicinos ar kito mokslo sričių, kurių pats tyrėjas nesupranta.

  Šituo mūsų diskusiją, kurios nepavyko paversti moksliška… ir pabaikime. Tikiuosi, kad mąstantys žmonės atsirinks patys kur yra “pelai“, o kur “grūdai“.

  Pagarbiai,

  Dr. MIndaugas Puidokas

  • 1) arba tamstai moka kažkas už tai, kad skleisti dezinformaciją… nes visų atliktų tyrimų Jūs neištyrėte, neperskaitėte, be to, tam neturite tinkamos kvalifikacijos, kad tokius tyrimus vertinti… atrinkti, kurie tyrimai yra legitimūs ir, kurie ne.

   Man visų tyrimnų perskaityti ir nereikia. Man tereikia perskaityti arba pasidomėti sisteminėmis tyrimų apžvalgomis.

   Užsienio šalyse – pvz., Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Kanadoje, Japonijoje modernioji homeopatija sėkmingai taikoma ir pripažįstama, nuolat atliekami tyrimai, sulyginami skirtingų tyrimų rezultatai.

   “Sėkmingai taikoma“ ir “veikia“ yra visiškai skirtingi dalykai.

   Kažkodėl argumentų į diabeto gydymą ar homeopatijos taikymą sporto medicinoje, kuri yra pažangiausia iš medicinos krypčių ir itin reikli rezultatams taip pat neturėjote, o tas parodo, kad atsirenkate tik Jums parankius teiginius – kas patvirtina Jūsų subjektyvumą ir tyrimų nemoksliškumą.

   Nepateikei apie tai jokių douomenų, tad ir ignoravau, kaip niekuo nepagrįstus pasakojimus.

   Jei būtumėte lankęsi Heel kompanijos vaistų gamyklose Baden Badene ir matę kokios pažangios technologijos juos gaminant naudojamos

   Tai, kad vandenį suplaksi naudodamas mikserį, butelį ar kitokias pažangias technologijas – nepavers to vandens stebuklingu vaistu.

   Trumpai tariant, Mindaugai, aš deja turiu padaryti išvadą, kad esi arba vienas iš šarlatanų kuris suintersuotas pardavinėti žmonėms neveikiančias “gydymo“ priemones arba esi paprasčiausias mulkis, kuriam nerūpi tiesa.

   O apie tai, kad kas nors veikia ar neveikia išsiaiškinti yra labai paprasta – dvigubas apakinimas (double blinding) ir rezultatų palyginimas, lyginant placebą ir gydymo priemonę.

   Kai sukombinuoji tinkamai atliktus tyrimus su tuo, kad homeopatioja “pagrįsta“ dalykais, kurie prieštarauja visoms fizikos, chemijos, biologijos ir fiziologijos žinioms, tai ir gaunasi taip, kad kai tu pradedi kalbėti – tai nors minimaliai mokslus išmanančiam žmogui ausys pradeda linkti nuo tavo tauškiamų nesąmonių.

  • ha ha ha, tik dabar pasižiūrėjau, kad Mindaugo daktaro laipsnis yra iš Katalikų teologijos 🙂 Ha haa ha! Ar negėda su tokia specialybe daktaro laipsnio diskriminuoti Mindaugai?

   Tad man visai nenuosatabu, kad homeopatija tiki…

  • Labai malonu skaityti tokias diskusijas, kur sukertamos ietys. Gerb. Mindaugas teisus – mąstantys žmonės atsirinks patys, kur grūdai, o kur pelai. Taigi, šiuo atveju atsirinkau ir aš. Ir supratau, kodėl mes taip sunkiai gyvename ir taip kenčiame nuo ligų. Nes panašūs “mokslininkai“, kaip gerb. Mindaugas nuostabiai įvaldę kalbos meną, gražiai ir taisyklingai dėsto mintis, todėl eiliniam žmogeliui protą susukti ne taip ir sunku. Nesu nei gydytojas, nei mokslininkas, tačiau kažkiek bent bandau mąstyti savo galva ir darau išvadas. Jei homeopatija būtų tokia jau stebuklinga, jos pagalba jau seniai būtų gydomi patys sunkiausi ligoniai. Deja, tai nevyksta. Apgaudinėti galima, kol reikalas nepaliečia rinkos ar gamtos dėsnių, kurių neapgausi. Patys turtingiausi pasaulio žmonės – ligoniai, visada teikė ir dabar teikia pirmenybę tikrąjai medicinai. Nei vienas jų, susirgęs kiek rimčiau, nemokės pinigų už nepatikrintus preparatus. Jie tikrai išmintingi žmonės (todėl ir turtingi) ir juos demagogija neveikia. Taigi, tai vienas iš reiškinių, kurie padeda susigaudyti, kas ir kaip. Toliau: kiek žinau, diabetas yra be galo rimta liga ir jos gydymui (ar susigyvenimui su ja) vartojami tikrai ne homeopatiniai preparatai. Jei koks nors “kietas“ homeopatas iki galo išgydytų bet du – tris diabetikus, apie tai žinia pasklistų, kaip apie Kristaus gimimą. Deja, diabetas ne tokia liga, kur gali apsigauti ir klaidingai pasijusti geriau. Panaši situacija, manau, ir su kitų ligų gydymu. Gerb. Mindaugai, geriau jūsų studentai ne darbus rašytų, o realiai, hom, preparatų pagalba išgydytų po vieną ligonį – savanorį. Tokių manau, atsirastų, ypač beviltiškai sergančių. Nedrąsu, kad ligonis mirs? Kad pablogės? Na, jei nedrąsu, tai hom. preparatų efektyvumu netikite ir patys.
   Be abejo, negalima neigti, kad tam tikros žolelės ar jų mišiniai neturi kokio nors poveikio. Visi žinome aviečių ir liepžiedžių arbatų poveikius, kai kurių daržovių ir vaisių gebėjimu skystinti ar tirštinti kraują, raminti nudegimus, stabdyti kraujavimą ir pan. Taip pat žinome, cukraus bei krakmolo gebėjimą gydyti mūsų ligas 🙂 Mat homeopatiniai vaistai daugumoje iš šių ingredientų ir sudaryti 🙂 Taip pat nei kiek nebejoju, kad ir ponas Mindaugas, sutrikus širdies veiklai ar užsikišus kraujagyslei, gydytųsi šiuolaikinės medicinos patvirtintais preparatais. Kai yra tikra bėda, kai mirtis alsuoja į nugarą, žmonės akimirksniu atsirenka, kas teisybė, o kas melas. Apgaudinėti galima nedidelius ligoniukus, kurie menkai nusimano medicinoje ir kurie pasveiktų bet kokiu atveju, ar žolėmis ar chemija gydomi.

 3. Deja, apsirikote – daktaro laipsnis socialinių mokslų, vadybos ir administravimo kryptyje. Dėstau KTU įvairius modulius – pradedant naujai sukurtais kaip Visuomenės ir inovacijų raida, Diplomatijos menas ir baigiant Tarptautiniu konkurencingumu, Tarptautiniais santykiais ir etc.
  Gal tamstą supažindinti su gyd. Kiustermanu, kuris gydo Vokietijos olimpiečius sportininkus ir futbolo rinktinę? Mano mamos sesė jį pažįsta asmeniškai… kokių dar įrodymų Jums reikia – tūkstančiai pacientų ligos istorijų surašytų ambulatorinėse kortelėse patvirtina diabeto ir kitų ligų pagydymą, jose pagal LR įstatymus nuosekliai surašyta gydymo eiga, skirti homeopatiniai ir/ar kitokie vaistai ir t.t. Jas ir nagrinėja medicinos studentai, kai atlieka tyrimus.

  O kunigas Mindaugas Puidokas yra labai garbus žmogus, kuris prieš daug metų man mokykloje yra dėstęs lotynų kalbą. Apgailėtina užsiiminėti tokia ale “Šerloko Holmso“ veikla, o įžeidinėti ir nepagarbiu tonu rašyti jokios teisės neturite. Aš Jūsų mulkiu ar panašiai nevadinu… aišku čia priklauso nuo kiekvieno žmogaus išsilavinimo ir kultūros.

  Be to, Jūs labai atsilikęs nuo mokslo ir inovacijų raidos – tiek naujausiuose moksliniuose vandens tyrimuose, torsioninių laukų tyrimuose ir kitur. Homeopatijoje būtent tas principas ir naudojamas, kad vanduo geba savyje (savo molekulėse) išlaikyti ir pernešti informaciją. To išdavoje vaistinė sudedamoji dalis neturi būti didelės koncentracijos, bet potencijos ir stiprumas būna skirtingas. Ampuliniai preparatai gaminami dar kitokiu principu. Bendrai, keistas Jūsų teiginys, kad homeopatiniai vaistai yra vien vanduo (pasidomėkite kaip gaminami ampuliniai nozodiniai preparatai ar compositum ampulės, kurios sudarytos net iš kelių veikliųjų medžiagų). Taip, kad tai nėra vanduo. Naujausi mokslininkų tyrimai tą patvirtina. Pvz., galite perskaityti japonų mokslininko Masaru Emoto knygą „Žinia, kurią mums praneša vanduo“. Yra ir filmų, kuriuose vizualiai pateikiama Rusijos, JAV profesorių, akademikų ir mokslininkų atlikti tyrimai su vandeniu (pvz., dokum. filmas “Вода“). Jie paprastiems žmonėms suvokiami. Išnagrinėjus juos suprastumėte vandens unikalumą ir gebėjimą reaguoti net į žmogaus emocijas.

  Beje, mes patys daugiausiai esame sudaryti iš vandens, kuris labai reaguoja į mūsų emocijas – pvz., žmogus išgyvenantis ilgalaikį stresą, nerimą ar baimę yra imlesnis įvairioms ligoms, jo natūrali imuninė sistema silpsta ir jis suserga.
  Šie dalykai ir anskčiau buvo akivaizdūs, bet dabar tai pagrindžiama moksliniais tyrimais. Profesoriai, akademikai, Nobelio premijų laureatai tą patvirtina.

  Taip, kad linkiu pačia šviestis, studijuoti ir augti tiek kaip asmenybei, tiek kaip potencialiam mokslininkui.

  • daktaro laipsnis socialinių mokslų, vadybos ir administravimo kryptyje.

   Atsiprašau, kad sumaišiau su kitu žmogumi.

   Yra ir filmų, kuriuose vizualiai pateikiama Rusijos, JAV profesorių, akademikų ir mokslininkų atlikti tyrimai su vandeniu (pvz., dokum. filmas “Вода”)

   Hm… užmečiau akį – kiek suprantu tai, kalba eina apie “vandens atmintį“, “klasterius“ ir “užkalbėjimą“ 🙂 t.y. visus tuos dalykus, kuriuos teigia šarlatanai ir kurie neegzistuoja – Pasiskaityk apie tuos tyrimus, kurie nesugeba replikuoti to efekto http://en.wikipedia.org/wiki/Water_memory#Subsequent_research bei http://en.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emoto#Criticism

   Bendrai, keistas Jūsų teiginys, kad homeopatiniai vaistai yra vien vanduo

   Tai iš homeopatinių vaistų apibrėžimo, kad “aktyvioji“ medžiaga, kuri didesniais kiekiais sukeltų simptomus, kuriuos bandote gydyti būtų atskiesta iki tiek, kad jos praktiškai nebeliktų. Žinau, kad tirpiklis gali būti nebūtinai vanduo… bet svarbiausia, kad aktyviosios medžiagos paprastai ten visiškai (arba bevgeik) nebelieka.

   Kaip ten bebūtų…

   Beje, mes patys daugiausiai esame sudaryti iš vandens, kuris labai reaguoja į mūsų emocijas

   Vanduo nereaguoja į emocijas. Žr. aukščiau pateiktą nuorodą.

   Gal tamstą supažindinti su gyd. Kiustermanu, kuris gydo Vokietijos olimpiečius sportininkus ir futbolo rinktinę? Mano mamos sesė jį pažįsta asmeniškai… kokių dar įrodymų Jums reikia – tūkstančiai pacientų ligos istorijų surašytų ambulatorinėse kortelėse patvirtina diabeto ir kitų ligų pagydymą, jose pagal LR įstatymus nuosekliai surašyta gydymo eiga, skirti homeopatiniai ir/ar kitokie vaistai

   Milijardai žmonių eina į bažnyčia ir milijonai žmonių priskiria savo ligų pagijimą dievams. Bet tai nereiškia, kad jų ligos buvo teisingai diagnozuotos, kad jie nepasveiko savaime arba kad jie nepasveiko nuo tų “ar kitokie vaistai“ paminėtų tavo komentare.

   O aš pateiksiu mokslininių darbų išvadomis parengtas išvadas:
   http://www.publications.parliament.uk/pa/cm200910/cmselect/cmsctech/45/45.pdf:

   “Vyriausybė turi nustoti leisti finanuoti homeopatiją valdiškais pinigais.

   Mes padarėme išvadą, kad placebai neturėtų būti sistemiškai išrašomi valstybinėje medicinos sistemoje.

   Homeopatinių klinikų (klinikų, kurios specializuojasi placebų suteikime) neturėtų būti finansuojamos, o valstybinės sveikatos sistemos daktarai neturėtų nukreipinėti pacientų pas homeopatus.“

   Be to, Jūs labai atsilikęs nuo mokslo ir inovacijų raidos – tiek naujausiuose moksliniuose vandens tyrimuose, torsioninių laukų tyrimuose ir kitur.

   Netiesa, domiuosi ne tik įvairiais tyrimais, bet ir jų analize bei replikavimu. Tyrimai, kurių nesugeba replikuoti kiti mokslininkai paprastai reiškia keletą dalykų: tyrimo protokolo klaidas, neteisingas prielaidas, neteisingą tyrimų analizę, o kartais ir sukčiavimą.

   Beje, jeigu nori tęsti diskusiją, tai prašau rašyti komentarus labiau pritinkančiame įraše: https://netikiu.com/2012/01/05/kodel-homeopatija-neturi-salutinio-poveikio/

  • Mindaugas: “Pvz., galite perskaityti japonų mokslininko Masaru Emoto knygą „Žinia, kurią mums praneša vanduo“.“

   Perskaityti, žinoma, galima. Bet prieš skaitant šią knygą būtų ne pro šalį žinoti, kad Masuru Emoto nėra mokslininkas. Jo pseudomokslinių eksperimentų su vandeniu niekam nepavyko pakartoti iki šiol.

   Beje, daktaro laipsnį jam suteikė Tarptautinis Alternatyviosios Medicinos universitetas. Įstaiga, kurios pavadinimas kalba pats už save 🙂

 4. Mindaugai, dėkoju, kad sutaupėte mano laiką, nes norėjau kažką panašaus apie viduramžius ir inkviziciją brūkštelėti. Laikau šį blogą mirusiu, nes po jūsų vargu ar yra ką pridurti.
  Jums, blogo autoriau, norėčiau palinkėti kuklumo, pagarbos veterinarams bei pabėgimo iš to mažo kalėjimo kuriame dabar egzistuojate.
  Pabaigai išduosiu jums vieną paslaptį: kuo daugiau žmogus žino tuo jam labiau atrodo, kad jis nieko nežino.

  • Man svarbu realybė ir ką tyrimai apie ją rodo…

   Tad eik atlik tyrimus, įrodyk savo tiesas, o tada turėsim ir apie ką kalbėtis.

   Sėkmės besivaikant vėjų 🙂

 5. Labai pageidauciau,kad ponas Linas nurodytu savo issilavinima.Tiek skepticizmo,tiek negatyvo ir labai panasu pasiputimo.Gal koks nors nezinomas pusdievis esate?Mielai kreipciausi ir pazistamiems rekomenduociau.Dekoju.

  • Juzefa:

   Tiek skepticizmo,tiek negatyvo ir labai panasu pasiputimo

   Esu labai pozityvus, kovoju prieš šarlatanus, kovoju už tai, kad žmonės esantys pažeidžiamose situacijose, nebūtų apgaudinėjami.
   Dėl mano išsilavinimo… kaip jau pavadinime rašyta esu ne daktaras, tačiau tai ką mokiausi mokykloje perpratau iki galo ir suprantu, kaip veikia realybė. O visa kita – visuomet stengiuosi dėti nuorodas, kad galėtumei pasitikrinti, ar nepamelavau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s