Apie

Man rūpi tiesa. Man nepatinka, kai žmones apgaudinėja. Man nepatinka, kai žmonės tiki niekais, nepaisant to, kad teisinga informacija yra lengvai prieinama.

Esu skeptikas. Tai reiškia, kad įvairiose gyvenimiškos situacijose remiuosi sveiku protu, moksliniu metodu ir mokslo žiniomis bei stengiuosi patikrinti savo mąstymą – ar mano smegenys nepadarė kokios klaidos pasiūlydamos greitą sprendimą.

Svarbu suprasti, kad teisingai naudojami realybės tikrinimo metodai, paprastai prives prie teisingų išvadų (ir kartais tos išvados nepatiks nei man, nei jums).

Nepaisant to, kad ne visada rašysiu apie mediciną, šį tinklaraštį (blogą) pavadinau “Aš ne daktaras, bet…“ dėl to, kad man rūpi mūsų medicinos sistema. Ją po truputį vis bando sugriauti įvairūs šundaktariai. Kartais jie pardavinėja žmonėms žinomai neveikiančius gydymo metodus. Kartais  pardavinėja gydymo metodus, kurių efektyvumas visiškai nepatikrintas ir mažai tikėtinas. Kartais įvairūs ideologai nepagrįstai gąsdina žmones nesinaudoti šiuolaikinės medicinos pasiekimais.

Nuorodos:

http://bro1.blogspot.com – Mano asmeninis tinklaraštis (blogas).

http://www.laisvamaniai.com – kartais rašau skeptikų bloge.

19 atsakymų į “Apie

 1. Labas 🙂
  gal galite parekomenduoti gera homeopatijos daktara?
  baisu bet kur, pas bet ka eiti, nezinanat.

 2. Aš turiu ne viena vaiką ir galiu pasakyti, mano vaikams geriau pasveikti „iš nieko“, nei kas mėnesį garti antibiotikus, kuriuos išrašo daktarai, nes ten visko yra, tik kaškodėl jų pagėrus nenustojama sirgti. O kodėl? Todėl, kad išrašinėja juos į kairę ir į dešinę, plataus profilio antibiotikus. Paklausk kiek antibiotikų vakystėje sugėrė tavo tėvai iki 18 m. Ir kiek jų išgeria vaikai dabar. Pasiklausei! O juk medicina smarkiai pažengusi ir gydo specialistai. P. S. Mano mažiausias sūnus lanko darželį ir šią žiemą, jau ir pavasaris praėjo- nesirgo! O kodėl? Jei tik pastebiu negalavimo požymius, suduodu keletą dienų vaistukų- hemoapatinių. Mums teko gerti antibiotikus, ( gydytoja prigasdino ), tą žiemą iš ligų kapstėmės, kol nustojau jų vaistais tikėt!
  O tau linkiu nespjauti į vandenį, nes gali prireikt pačiam gerti!

  • P. S. Mano mažiausias sūnus lanko darželį ir šią žiemą, jau ir pavasaris praėjo- nesirgo! O kodėl?

   Atsakyti negaliu, bet kodėl tau atrodo, kad kiekvienas vaikas kiekvienais metais turėtų susirgti?

   Beje, peršalimus sukelia daugiau nei 200 skirtingų virusų, o antibiotikai nuo jų negydo. Paprastai peršalimai praeina maždaug per savaitę (gydymas jų atveju paprastai skirtas tik simptomams sušvelninti).

   Bakteriniai susirgimai yra kitokie – nuo jų naudojami antibiotikai.

   Jeigu nepadėjo antibiotikai, tai gali būti keletas priežasčių – gydytojų klaida, nepilnos dozės suvartojimas, antibiotikams atsparios bakterijos ir kt.

   Jeigu naudojant homeopatinius “vaistus“ tau ir tavo vaikams pavyksta nesusirigti ar greitai pasveikti, tai ko gero susidūrei tik paprasčiausiu peršalimu arba sugebėjai apsisaugoti nuo užkrato kitokiomis priemonėmis.

   O į mokslą tu nespjauk, bent jau dėl savo vaikų – mokslas kaip tik ir parodo, kurie vaistai veikia, o kurie neveikia – o tokie pasakojimai, kaip tavasis yra tik paprasčiausias pasakojimas.

 3. Mindaugai, sveikinu tave su šiuo blogu. Kaip medicinos studentas galiu pasakyti, kad tai, ką čia rašai – svarbios žinios, kurių trūksta net ir profesionaliems daktarams. Iki susirašymo!

 4. Man tik rūpi toks dalykas – ar Jūs turit vaikų? O jei nors vienas iš Jūsų vaikų sirgtų vėžiu ir nė vienas gydytojas, nė vienas mokslininkas nebesuteiktų jokių vilčių. Jeigu Jūsų sveikas protas ir moksliniais tyrimais pagrįstas supratimas visa tai tik patvirtintų… Nepatikėsiu, kad nesimelsit, nepatikėsiu, kad nenueisit pas homeopatą, kad nepadarysit visko, apie ką čia rašot su panieka ir nesveiku skepticizmu.

 5. Andzelika, tikrai nesimelsčiau ir pas homeopatus bei kitus standartinius šundaktarius tikrai neičiau. Tačiau sutinku, kad mane taip pat įmanoma apgauti, dėl to labai svarbu šarlatanus bausti, o visuomenę šviesti.

  Taip pat tu iškeli labai labai svarbų klausimą – taip, iškilus skaudžioms problemoms, žmonės pasidaro labiau pažeidžiami, juos pasidaro lengva visokiems šarlatanams apgauti, iš jų išvilioti piningus ir pan. Tad tavo klausimas tik parodo svarbą, kodėl prieš šarlatanus siūlančius neveikiančius šūdus reikia kovoti labai aktyviai.

 6. Laba diena, sveikinu Jus, kad ginate sveiką protą ir išlaikote pusiausvyrą žmonėse. Tebūna visokių nuomonių, juk diskusija padeda išsiaiškinti tiesą…aš esu už sveiką protą, mąstyseną, už mokslą, tik nemeluosiu, jog tikiu, kad mūsų protas dar nėra ištirtas tiek, kad būtų atskleistos visos žmogaus galimybės…

 7. “http://www.skeptiskai.lt – kartais rašau skeptikų bloge.“

  Malonu zinoti, jog rasai neegzistuojanciame tinklalapyje.

  • Labas Sauliau, publikavimo sąlygos: priklauso nuo to, kur norite publikuoti. Nesuteiksiu leidimo publikuoti mano straipsnius/įrašus svetainėse, kuriose propaguojami įvairūs antimoksliniai ir alternatyvią mediciną propaguojantys straipsniai.

 8. Sveikas,
  Tikrai, netradicinėje medicinoje yra daug nesąmonių ir šarlatanų, kurie lupa pinigus už neaiškius gydymus ir preparatus. Bet iš kitos pusės tradicinėje medicinoje tokių dalykų yra ne ką mažiau. Pvz: psichiatrijoje, kur tonom išrašomi vaistai, kurių pacientams tikrai nereikia. Tie vaistai kai kada sugriauna sveikatą. Be to, labai abejotina cheminių medžiagų disbalanso smegenyse teorija. Tą patyriau savu kailiu.

  • Algi, kažkaip sumalei ir šarlatanus, ir rėmimąsi geriausiomis turimomis, bet nepilnomis žiniomis, ir savo asmeninę nuomonę (ko gero visiškai nepagrįstą) apie mokslą į vieną krūvą. 😦

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s