Neįprasti tikėjimai: išskirtinė brolija

Praėjusį savaitgalį (Naujojoje Zelandijoje) man teko netiesiogiai susidurti su krikščionių sekta “Išskirtinė brolija“ (Exclusive brethren).

Mano draugų seneliai bando parduoti savo namą. Tą namą apžiūrėjo išskirtinės brolijos nariai ir pareiškė, kad jiems namas netinka, nes jis su kaimynais dalijasi bendru įvažiavimu į kiemą.

Kai kurios išskirtinės brolijos sektos taiko įvairius apribojimus bendravimui su ne jų sektos nariais, kurie kartais apima ir bendrus įvažiavimus į kiemus.

Paaiškinimas apie neįprastus ir keistus tikėjimus

Kalbėdamas apie religijas aš visuomet stengiuosi vartoti terminą “neįprasta“, o ne “keista“, mat kiekvienas, net ir labai įprastas krikščionių ar katalikų tikėjimas yra labai keistas ir niekuo nesusijęs su realybe.

13 atsakymų į “Neįprasti tikėjimai: išskirtinė brolija

 1. “mat kiekvienas, net ir labai įprastas krikščionių ar katalikų tikėjimas yra labai keistas ir niekuo nesusijęs su realybe.“

  Keistas ir neiprastas buna tuomet jei i tai ziurite is atstumo, visiskai nenoredami issiaiskinti esmes. Zinoma kas be ko yra ivairiausiu sektu, bet is esmes, zmones linke vadinti sektantais visus kuriu nepazista o ir nenori pazinti. Is esmes, tai yra nemoksiskumo ir netgi sektantiskumo pozymis, turiu omenyje uzdaruma. Zmogus uzsidaro savo pasaulelyje ir visus kitus kurie nera panasus i ji, isvadina sektantais ir keistuoliais, save tuo tarpu tokiu nelaikydamas…. 🙂

  • Žinoma, tikėti dievais, pomirtiniu gyvenimu, demonais, angelais ir tuo, kad sausainiai per mišias pavirsta Jėzaus kūnu yra visiškai nieko keisto! Sėkmės gyvenant iliuzijų pasaulyje!

 2. Be pagarbos kitam ir kito isitikinimams jus visuomet gyvensit iliuziju pasaulyje…

  Kai buvau jusu amziaus, buvau panasus i jus: draskiau akis kiekvienam, saipiausi is kiekvieno kitaip manancio. Su laiku imi suvokti, kad nesi pasaulio bamba (kaip jums taip pat pat manau taip atrodo) ir negali visko suvokti (kaip dabar manote suprantas viska). Tiesa, nevisi suauga protu, kiti ir sulauke gilios senatves yra tokie pat kvaili ir nesubrende kaip ir 15 -meciai. Branda, deja, nevisuomet ateina su amzium.

  • Tai, kad tu tiki kažkuo, nereiškia, kad tai nėra niekai. Ir kas kas, o aš tikrai domiuosi įvairiais tikėjimais ir ypač tuo, kodėl žmonės tiki akivaizdžiomis nesąmonėmis.

   • Kad nesamoniu daug tai nereiskia kad viskas kas atrodo nesamone, yra nesamone. Nesamone kaip tik irodo, kad yra ir tikri dalykai o ne tik paddielkos…. Kol kas jus domites vien negatyvu, man rods laikas paieskoti ir pozityvo, nes visur reikalingas balansas.

   • Nesamone kaip tik irodo, kad yra ir tikri dalykai o ne tik paddielkos….

    Cha cha… Trolintojas
    “Mokytojau, tai, kad čia aš parašiau 2+2=17 yra nesąmonė, dėl to tai yra tiesa“.

   • Kol kas jus domites vien negatyvu, man rods laikas paieskoti ir pozityvo, nes visur reikalingas balansas.

    Aš suprantu įvairius tikėjimo netiesa aspektus (įskaitant ir teigiamus). Bet tai, kad pvz. tikintieji susiburia į bendruomenę, vis tiek nepriverčia to atsirasti nei dievo, nei pomirtinio gyvenimo.
    Taip pat teigiami aspektai keisto tikėjimo, nepavers nekeistu.

 3. Keistas ir neiprastas buna tuomet jei i tai ziurite is atstumo, visiskai nenoredami issiaiskinti esmes.

  Dar karta kartoju tai, nes jus matau visiskai nesuprantate ne tik tikejimo klausimu, bet ir elementarus sakiniai jums yra per sunkus…

  As kazkada elgiausi lygiai taip pat kaip jus: nenoredamas atsakineti i man nepatogius klausimus, paprasciausiai pasisaipydavau is pasnekovo… Kai zmogus nenori atsakineti klausima, i kuri atsakymo jis neturi, jis daznai tuomet naudoja pasaipa. Jis dziaugiasi tokiu savo “protingu“ fintu, net neitardamas, kad taip jis zemina pats save. Niekas negerbia zmogaus, kuris saiposi is kitu, toks zmogus niekada nebus autoritetas kitiems ir i jo nuomone niekas nekreips demesio… Jums dar viskas priesaky, dar turite sansa netapti tokiu zmogumi….

  • Keisti tikėjimai yra keisti dėl to, kad jie nesusiję su realybe.

   As kazkada elgiausi lygiai taip pat kaip jus: nenoredamas atsakineti i man nepatogius klausimus, paprasciausiai pasisaipydavau is pasnekovo

   Tai, kad tu nekeli klausimų, o tik kabinėjiesi be jokių argumentų.

   Niekas negerbia zmogaus, kuris saiposi is kitu, toks zmogus niekada nebus autoritetas kitiems ir i jo nuomone niekas nekreips demesio…

   Yra daug būdų kalbėti apie dalykus. Kartais padeda švietimas, kartais padeda pašiepimas/sarkazmas. Aš pats labai gerbiu žmones, kurie pašiepia nesąmones, ir tai yra akivaizdus įrodymas, kad tavo teiginys yra neteisingas.

   Tepadeda tau tavo dievas 🙂

 4. “Aš pats labai gerbiu žmones, kurie pašiepia nesąmone“

  O as negerbiu zmoniu, kurie saiposi is kitu zmoniu…. Ir manau, dauguma zmoniu negerbia tokiu zmoniu… laikas ateis, ir suaugsit… Ar taip ir liksit savo samprotavimose kaip vaikas, manantis, kad be jo smeliadezes pasaulyje daugiau nieko nera..

  • Nuostabu, jau perėjai nuo “niekas negerbia“ prie “dauguma negerbia“. Aš nesiginčysiu ar tikrai dauguma, tik priminsiu, kad yra daug įžymių, populiarių ir gerbiamų komikų, kurie vis pašiepia žmones darančius nesąmones ir tikinčius nesąmonėmis.
   O ir kitose srityse pašaipa yra vienas iš normalių diskusijos būdų.

   Taip pat, derėtų atkreipti, kad niekas čia iš nieko nesišaipė, iki tol kol neatėjai tu ir nepradėjai rašyti niekų. Aš tau galiu keliais būdais atsakyti, apie tai kad tu rašai nesąmones: galiu išanalizuoti kiekvieną teiginį, ir pagrįstai su nuorodomis į mokslinius, filosofinius ir kt. šaltinius (bet neturiu tam laiko ir svarbiausia, tu net nebandai sukurti iliuzijos, kad esi pasiruošęs pakeisti savo įsitikinimus atsiradus prieštaraujantiems įrodymams). Tad man daug lengviau į tavo priekabiavimus atsakyti pateikiant absurdiškų tikėjimų pavyzdžius ir su šypsena atsakyti: “sėkmės tikint nesąmonėmis“ 🙂

   • O jums normalu tujinti nepazistama zmogu, kuris, tuo labiau, jusu nevadina tu?.. Jei normalu, tai normalu… Bet daugumai tai yra nenormalu. Jus pretenduojat buti ekspertu tikejimo klausimais, bet nesilaikot elementariu gero elgesio bei bendravimo taisykliu. Kaip jauna zmogu galiu jus suprasti, nes buvau lygiai toks pat storzievis, bet kaip “eksperta“- ne… Nes norint kazka komentuoti, analizuoti tikejimo klausimais, reikia (tai visu pirma) tureti omeny, kad daugumai zmoniu tai yra jautri tema, todel butina gerbti ju isitikinimus, nepaisant kokia paties nuomone apie tai. Jus bandot siekti aukstu materiju, neisisavine elementoriaus… Tokie dalykai visuomet bado akis, tad tokiu zmoniu argumentu niekas rimtai nepriima, kadangi elementarios diskusijos pamatas yra pagarba kito isitikinimams.

    Cia jusu blogas (ar puslapis), esate cia seimininkas, galit cia daryti ka norit, niekas to negincija. Bet jei seimininkas su sveciais elgiasi nepagarbiai, su laiku daugiau i tuos namus daugiau niekas nekels kojos, ir seimininkas liks vienas su savo pagieza. Jei to norit, teskit tai ka darot… Pagal amziu lyg ir nesat vaikas, tad linkiu jums suaugti ir visame kitame…

 5. Hm… jeigu jau einam į svečius, tikėdamiesi perauklėti šeimininkus, tai jau visai nekas. Tokie svečiai greitai gali tapti personae non gratae. Diskusija kažkokia keista – argumentacija iš svečio pusės labai jau nutolusi nuo esmės: žiūrėkit, mano kaip tikinčio jausmus užgavo! Mane skriaudžia! Betgi būtent tai iš šalies ir atrodo itin vaikiškai, ko apie šeimininką tikrai nepasakyčiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s