Mikutavičiaus paistalai apie ebolą ir gripą

M. Mikutavičius Delfi straipsnelyje teigia:

„Kol kas problemos dėl Ebolos viruso aš taip pat nematau. Matau tik paniką ir pasimėgavimą ja. Dievo daugiau nebijome, vadinasi turime bijoti kažkokio suš… viruso?“

Tarp šių dalykų yra esminis skirtumas – dievo nėra, o ebolos virusas yra. Jis yra užkrečiamas, plinta geometrine progresija (kiekvienas užsikrėtęs žmogus užkrečia vidutiniškai 1,71-2 kitus žmones) ir žudo (miršta apie 50% užsikrėtusių).

„Esu žmogus, kuris absoliučiai nekenčia panikos ir panikuojančių žmonių. Visos epidemijos ir naujienos apie jas kelia atgrasų pyktį. Mano pakankamai netrumpame gyvenime buvo daug panašių panikų ir skiedalų apie kiaulių gripą, paukščių gripą, snukio ir nagų liga. Bet man tai kelia pašaipą, nes aukų, tiesą sakant nėra daug.

Pradėkime nuo to, kad kiaulių gripas nusinešė bent 14 286 gyvybes. Gal ir nedaug pasauliniu mastu, bet tikrai ne tiek, kad “keltų pašaipą“. Ypač toks Mikutavičiaus “vaipymasis“ pasidaro nejuokingas, kai žinai, kad gripas gali būti daug užkrečiamesnis ir mirtingesnis. Štai nuo ispaniško gripo epidemijos 1918-1919 metais mirė maždaug 50 – 100 milijonų žmonių. Ir nuo tokio milžiniško paukščių ar kiaulių maro užkrečiamumo ir mirtingumo mus skiria vos kelios mutacijos ir vakcina (kuria dauguma žmonių nėra pasiskiepiję).

Vienas iš žmonių psichologijos tyrimų rodo:

[Kai kalbama apie katastrofos išvengimą] žmonėms paprastai linkę ignoruoti sėkmės faktorių. Mes esame priskirti pasisekimus savo sugebėjimams, o ne atsitiktinei sėkmei.

Taip, sveikatos apsaugos organizacijas tokie mikutavičiai visuomet kritikuos: jeigu pasiruošėme epidemijai ir epidemija nekilo ar buvo suvaldyta – organizacija iššvaistė lėšas. Jeigu epidemija nebuvo suvaldyta – tai netinkamai pasiruošė.

Kaip ten bebūtų, aš sėdėdamas išsivysčiusiame vakarų pasaulyje dėl ebolos kol kas nepanikuosiu, bet organizacijas bandančias ją suvaldyti palaikysiu, o tokius mikutavičius vadinsiu neišmanėliais nesuprantančiais nei istorijos, nei biologijos.

9 atsakymai į “Mikutavičiaus paistalai apie ebolą ir gripą

 1. “Tarp šių dalykų yra esminis skirtumas – dievo nėra, o ebolos virusas yra“

  Prasom irodyti kad Dievo nera. Niekas to neirode, o kad Jis yra- irodymas esate jus, autoriau.

  Jei nera Dievo, is kur jus atsiradote?

  • Olgerdai, ką tau dar įrodyti? Kad Bebenčiuko nėra? Kad skraidančio nematomo drakono mano garaže nėra? Kad aplink Marsą neskraido nedidelis protingas arbatinukas? Kad Mahometas nenuskrido arkliu į dangų? Kad krūvos kitų legendų ir pasakų nieko bendro su realybe neturi?

   Niekuomet nepamiršk, kad religinės pasakos, kad ir kokios jos populiarios visuomenėje bebūtų, visvien ir lieka nieko bendro su realybe neturinčiomis pasakomis.

   • Linai, nervus padek i sali. Ismok gerbti kitus ir ju nuomone. Ir kalbetis neizeidinejant. Cia pirma. O antra- nebuk toks tikras, kad viska zinai. Suprantu, esi jaunas ir manai, kad ohoho gali kalnus nuversti, visus apdergti ir pan. Bet cia vaikiskumo pozymiai. Gyvenimas dar tave apdauzys ir nebusi toks atzagarus ir storzieviskas. Taves, jaunuoli, dar daug kas idomaus ir netiketo laukia gyvenime…

    Beje, tai ka parasei, nera joks atsakymas. Atsakymo ir nelaukiau, nes zinau, kad tu jo neturi. Tu gali tik izeidineti, issisukineti, meluoti, rasyti kvailas blevyzgas apie drakonus, arbatinukus ir tt., bet atsakymo pateikti negali. Jokio.

    Ka irodyti? Skaityt juk moki. Matei, ka parasiau….

 2. Olgerai irodyk man , kad nera vienaragio – pazadu irodysiu kad neegzistuoja tavo Jahve ar Dzeusas su visa komanda.
  matau jaunas dar ir nesusiprates esi, kad dievais tiki …

  • Cia irgi nera atsakymas. Tai velgi yra tik “atsifutbolinimas“. Jus negalite pateikti jokio atsakymo, nes jo nezinote. Jus gerai zinote, kad atsakyti negalite, o pripazinti tai gedyjates, todel jums belieka tik rasineti pablevyzgojimus…

   • Užblokuoju Olgerdą dėl užsispyrėliško neįsiklausymo į tai, kas teigiama ir švaistymosi kvailais kaltinimais.

   • @linasj
    Nerekomenduoju švaistytis užblokavimais, dėl kelių komentarų. Tiek kvaili, tek protingi turi turėti laisvę pasisakyti (nesakau, kad kuris nors iš jūsų šiuo atveju buvo kvailas).
    Visom keturiom pritariu, kad dievo nei paneigti nei įrodyti neįmanoma, taip pat, kaip ir kitų išvardintų dalykų. Tačiau, kaip skeptikas, turėtum būti pripratęs prie šito tikinčiųjų argumento. Stebiuosi lengvai pažeidžiama tavo kantrybe; užteko trijų komentarų.
    Šis ir panašūs nelogiški argumentai lydės tave visą gyvenimą, tai geriau susigalvok trumpesnį, aiškesnį ir paprastesnį atsakymą ar tiesiog nusiųsk nuorodą į kokį gerai parašytą straipsnį ar video. O jeigu tikrai manai, kad kurių nors žmonių nuomonė yra neverta tavo ir kitų dėmesio, tiesiog ignoruok jas. Toks mano patarimas.
    Prašau neužblokuoti manęs už kritiką 🙂

 3. cia normalus atsakymas kad susiprastum kad neimanoma irodyti to ko nera, tik ne visiems tai daeina … paprasciausiai :
  neimanoma irodyti, kad kazko nera ar neegzistuoja
  atsakyme tu …
  irodymai krenta teigianciam , kad kazkas YRA, t.y. jei teigi, kad tavo isivaizduojamas Dievas egzistuoja – pateik irodymus, o tol kol ju nera , galima ramiai teigti , kad Dievo nera ir nesvarbu kurio dievo tiksliai.
  Tas pats ir su vienaragiu ar arbatinuku,
  perskaitykit galu gale ka bandoma pasakyti.

 4. O dėl Mikutavičiaus, tai iš dalies su juo sutinku. Panika apie ebolą, ypač Lietuvoje, yra beprasmė. Galėjo ir geriau mintis soformuluoti, bet sprendžiant iš nuotraukos straipsnyje, tai jam nelabai rūpėjo, ką sakys žvejyboje prie alaus. Gal jis net nesitikėjo, kad tai įdės į internetą. 🙂 Man tik įdomu, kodėl dėl ebolos viruso buvo kreptasi būtent į M. Mikutavičių. Delfi pavaro, kaip visada.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s