Pasveikote dėl ko nors, ar pasveikote po ko nors?

Pavadinime užduotas klausimas – svarbus, nes iš asmeninės patirties žmonėms nustatyti ar gydymo priemonė yra efektyvi yra neįtikėtinai sunku. Viena priežasčių, kodėl žmonėms lengva patikėti, kad neefektyvi gydymo priemonė suveikė yra tai, kad žmonės neretai pagalbos kreipiasi tada, kai jų savijauta yra blogiausia.

Absoliuti dauguma ligų praeina savaime (dėl jūsų imuninės sistemos). Ir jeigu jums sveikata pradėjo taisytis savaime po homeopatijos (visuomet) ar po antibiotikų (tarkime antibiotikus naudojote virusiniam susirgimui gydyti), tai jūs būsite linkę priskirti tai gydymo priemonės veikimui.

Trumpai tariant, realybėje jūs sirgote, vartojote homeopatiją/akupunktūrą/magnetus/kiniškas žoleles ir nepaisant to pasveikote. O ne “jūs sirgote, ir pasveikote dėl homeopatijos/akupunktūros/magnetų/kiniškų žolelių vartojimo“.

2 atsakymai į “Pasveikote dėl ko nors, ar pasveikote po ko nors?

  1. Su teiginiais galiu sutikti tik iš dalies, nes jie nebūtinai visada bus teisingi. Ypač šis: “būsite linkę priskirti tai gydymo priemonės veikimui“. Aplink jus gali būti ir daugiau skeptikų 😉

  2. Asmeniškai ant savęs jau kelis kartus išbandžiau peršalimo ligų ar gripo gydymą. Žodžiu, kai susergu (kas retai būna, bet būna), nieko nedarau, elgiuosi tik pagal organizmo poreikius. Nenoriu valgyt – nevalgau, troškina – geriu, noriu miego – vartausi lovoje. Vaistų jokių negeriu, o taip pat ir jokio medaus, šilto pieno ir t.t. Pagyju visada 🙂 Be abejo, aš sau leidžiu nedirbti, tik atsiduoti savaiminiam gyjimui, ko dauguma sau leisti negali. Bet ar ne toks turėtų būti gydymasis? Ar būtina vaidinti devindarbį, su temperatūra lėkti darban, gerti koldreksus ir kitokius saldžius gėrimus bei vaidinti kažkokį tai suknistą` didvyrį? 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s