Vakcinuokite vaikus (stabligė)

Mano vertimas iš stuff.co.nz apie stablige susirgusį nevakcinuotą vaiką:

Ian Williams protingas vyras – mokslininkas, išradėjas, verslininkas – bet, kalbai pasisukus apie sūnaus Alijah sveikatą, jis apleido mokslą ir elgėsi kaip “hipis“, sukurdamas situaciją, kurioje Alijah beveik mirė.

“Kraujas tekėjo iš jo burnos, ir jis prašė: “išgelbėk mane tėti“, “ Williams pasakojo The Sunday Star Times.

“Laikiau savo vaiko ranką, jo nugara buvo išsirietusi, raumenys galėjo bet kuriuo momentu sulaužyti kaulus, ir jo širdis galėjo sustoti.“

Alijah buvo paguldytas į ligoninę dėl stabligės praėjusių metų pabaigoje. Jis jau turėjo būti imunizuotas nuo stabligės, tačiau Williams ir jo žmona Linda nusprendė to nedaryti.

Tai buvo skausminga pamoka. Jie stebėjo, kaip septynmetis Alijah praleido tris savaites ligoninėje, jo kūnas smarkiai ir skausmingai trūkčiojo kai stabligė atakavo jo nervų sistemą. “Kai buvo kalbama apie mano vaiko sveikatą, aš leidau hipiui laimėti. Aš turėjau leisti laimėti mokslui.“

Williams yra vieni iš maždaug 10% tėvų, atsisakančių vakcinavimo. Ne dėl visiško neišmanymo, tačiau dėl to, kad jie galvoja, kad žino viską. Williams sakė, kad jie manė, kad jie viską išsiaiškino, tačiau dabar pripažįsta, kad jie bandė iššokti aukščiau savo bambos.

“Tokie tėvai kaip mes priima sprendimą neskiepyti remdamiesi labai mažai informacijos apie realias ligų pasekmes.“

Jis taip pat teigia, kad buvo prisiskaitęs mitų ir sąmokslų, kurių pilna internete. Williams atsisiuntęs informaciją iš interneto nuvertino ligų riziką, bei pervertino vakcinų reakcijų riziką. Apie vienas iš milijono patirią sunkią reakciją į stabligės vakciną – tokią kaip skausmingas nervų uždegimas. Alijah turėjo 1 iš 10 tikimybę numirti nuo stabligės.

Alijah buvo išrašytas iš ligoninės po 26 dienų – 2013 sausio 8 dieną invalido vežimėlyje. Jam teks atsigaudinėti 12 mėnesių bei išmokti valgyti ir vaikščioti iš naujo.

Nuorodos

 • Wikipedia – stabligė
 • Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija apie stabligę ir jos išvengimą (skiepai)

13 atsakymų į “Vakcinuokite vaikus (stabligė)

 1. Vakcinu visokiu buna. Buna gelbsti, ale irgi zinau atvieji pazistamu vaikas komoj po vakcinos buvo. Niebutina i krastutinumus metytis. Tikras skeptikas nej medikais nej alternatyvsikais netiketu absoluciai bet ir absoliuciai ju racijos neneigtu.

 2. Jo, mano klaida. Siuo atvieju teisigniau butu rasyti “del to“, nors dazniausiai labiau tinka “po“ nes balazin is ko komplikacijos susidaro. Pats turejau dilema. Vaika skiepijau (pasirinkau mazesne rizika). Teko girdeti labai ivairiu nuomoniu. Idomu kaip is tiruju yra su konservavimu gyvsidabryje.

   • Smegenu uzdegimas buvo (lyg tai). Pries kelis metus klausinejau pazistamu, nes paciam buvo opus klausimas, tai susiduriau su sia istorija. Kad tokie atviejai galimi, oficialus saltiniai taipogi patvirtina. Aisku tai nereiskia, kad skiepyti nereikia, bet vertetu daugiau demesio skirti vaiko sveikatai istirti gal.

 3. HMZ, patvirtinancio dokumento nesu mates, tad uzskaityk mano anksciau pateiktus komentarus prie “bobuciu pasakojimu“.

  • Perskaičiau filmuko aprašyme: “Why is it that junk food must list the ingredients, but vaccines do not? What do theyhave to hide?“

   Tada pasirinkau dvi vakcinas ir be vargo radau jų gamintojų viešai skelbiamas sudėtis.

   Reziume: esi kvailas per visą pilvą, jei tiki kiekvienu, nebandydamas savarankiškai patikrinti to, ką jis kalba.

 4. Atgalinė nuoroda: Atsakymas į komentarą apie vakcinas | Aš ne daktaras, bet...

  • Kodėl klausi? Kam tau jos reikia? Kodėl tau nepriimtina vakcina nuo stabligės ir difterijos?

   Štai Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija:

   Kaip apsisaugoti nuo stabligės?
   Patikimiausia stabligės profilaktikos forma –skiepai.
   Kūdikiai stabligės vakcina skiepijami kartu su difterijos ir kokliušo ar dar daugiau komponentų turinčiomis vakcinomis. Paaugliai ir suaugusieji stabligės vakcina skiepijami kartu su difterijos vakcina. Vėliau palaikomosios vakcinos dozės suaugusiems rekomenduojamos kas 10 metų. Traumas patyrusiems asmenims, kuriems stabligės vakcina seniai nebuvo skiepyta, ji skiepijama kartu su serumu ar imunoglobulinu nuo stabligės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s