Dėl astrologų paskaitų festivalyje “Tundra“

Laiško tema: dėl astrologų paskaitų jūsų festivalyje

Gerbiami festivalio “Tundra“ organizatoriai,

Kreipiuosi į Jus atviru laišku (skelbiamas ir svetainėje www.netikiu.com).

Jūsų festivalio interneto svetainėje (http://www.tundrafestival.lt/programa/dienos-uzsiemimai/) skelbiama, kad paskaitas skaitys astrologai ir tarologai, o į užsiėmimus bandys įtraukti jogos praktikuotojai.

Norėjau atkreipti dėmesį, kad astrologus, tarologus bei mistinės jogos propaguotojus įtraukdami į festivalio programa Jūs prisidedate prie pseudomokslų, prietarų ir antimokslinio požiūrio sklaidos Lietuvoje.
Kviečiu Jus ateinančiuose festivaliuose atsakingiau rinktis partnerius. Taip pat, jeigu Jūsų nesaisto sutartiniai įsipareigojimai, siūlau atšaukti jogų ir astrologų dalyvavimą net ir šių metų festivalyje.

Jūsų svetainėje būrimo ir astrologijos salonas pristatomas taip:

Vienintelis būrimo ir astrologijos salonas Vilniuje, siūlantis astrologijos, būrimo Taro kortomis kursus, teminių vakarėlių organizavimo paslaugas ir kt. Profesionali astrologė Lilija sudarys asmeninį horoskopą, padės pasirinkti svarbių įvykių datas, o tarologė Lidija papasakos jūsų ateitį, sufleruojamą Taro kortų, arba perskaitys ją iš delno. Lilija skaitys paskaitą, sudarytą iš dviejų dalių: pirmojoje bandys atsakyti į klausimą, ar tikrai majai pranašavo pasaulio pabaigą, o antrojoje dalyje mėginsime išsiaiškinti, kaip pritraukti meilę į jūsų širdį.

Norėjau priminti, kad tiek astrologija, tiek tarologija yra pseudomokslai pagrįsti įvairiais žmonių patiklumu, psichologiniais triukais ir statistika, o tinkamai kontroliuojami tyrimai rodo, kad nei astrologija, nei tarologija neveikia.

Jūsų svetainėje jogos užsiėmimai pristatomi taip:

Sahadža joga – tai mokslas apie dvasingumą, apie subtiliąją sistemą, esančią žmogaus viduje. Tai aukščiausių dorovinių principų sistema. „Sahadža” reiškia gimęs kartu, „joga” – jungtis. Sahadža jogos praktika leidžia pažadinti žmogaus viduje esančią energiją, vadinama Kundalini. Ši energija, kildama žmogaus centrine nervų sistema, valo vidų ir nuramina mintis. Laikui bėgant ji tampa vidiniu vedliu į tobulėjimą ir tapimą tikruoju Savimi.Visi norintys galės nemokamai išbandyti Sahadža jogą, o vėliau ir prisijungti prie nemokamų meditacijų įvairiuose Lietuvos mietuose.

Biologija, anatomija, evoliucija, biochemija, neuromokslai bei kiti šiuolaikiniai mokslais paaiškino ir tai, kaip veikia centrinė nervų sistema, ir tai, kaip veikia žmogaus organizmas. Deja, įvarūs mistikai, naujojo amžiaus tikėjimo atstovai ignoruodami šias visuotinai prienamas žinias ir toliau propaguoja įvarias neegzistuojančia “gyvybės energiija“ pagrįstas praktikas.

Papildomos nuorodos:
http://www.skepdic.com/tarot.html
http://skepdic.com/astrology.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Vitalism

pagarbiai
Linas Jakučionis

5 atsakymai į “Dėl astrologų paskaitų festivalyje “Tundra“

  1. na seip kaip siekis tai pagirtinas, tik manau bergzdzias. Tundra kaip ne kaip yra nors ir alternatyvus, bet komercinis festivalis. O didele (mano standartais PERdidele) dalis ten apsilankiusiu (ir mokejusiu uz bilieta) yra butent tokie astro/taro/chiro/jogo-manai.

  2. Linai, nedemonstruok savo straipsnyje tokio aukšto lygio neišprusimo. 😉 Tavo pasakomis būtų galima patikėti prieš maždaug 15 ardaugiau metų, kai rytų dvasiniai mokslai vakarams nebuvo arba buvo labai menkai prieinami. Šiandien tokiomis pasakomis, kurias tu rašai, tiki tik intelekto stokojantis jaunimas. 😉 Gerai, kad rašai. Rašai, reiškia, domiesi. Sėkmės. 😉

  3. Linai, jei kalbėtum ne iš proto , o iš patirties būtų galma lenkti galvą.Deja šiuo atveju kalba tik protas, o jis tėra viena iš sudedamųjų žmogaus egzistencijos dalių.
    Patirk, o tada vargu ar kils noras neigti.
    Sigita

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s