Kartais galvojate, kad padedate vaikui, tačiau padedate šarlatanams

free-poster-qdntew06oa-MES-NE-DAKTARAI

(Šiuo įrašu paprieštarausiu savo mėgstamam blogeriui Buržujui, kuris nemato nieko blogo tame, kad šarlatanai šaltakraujiškai ir žiauriai išnaudoja vėžiu sergančius vaikus ir žmones norinčius padėti tiems vaikams)

Ko gero ne vienam teko girdėti apie stebuklingą kliniką Baltarusijoje, Meksikoje, Kinijoje, Rusijoje ar kokioje nors kitoje egzotiškoje šalyje. Ta klinika kartais gydo nuo bet kokio vėžio. Kartais ji taiko gydymą kamieninėmis ląstelėmis. Kartais tiesiog kokiu nors “Anatolijaus metodu“. Visos šios klinikos beveik be išimties žada kone garantuotą pasveikimą ir mainais reikalauja tik keliolikos ar keliasdešimties tūkstančių dolerių.

Deja, kone visais atvejais tos klinikos yra įsikūrusios šalyse su labai silpna vartotojų teisių gynimo sistema, kone visos jos siūlo gydymus, kurie su dabartiniu medicinos lygiu neįmanomi.

Pvz. gydymas kamieninėmis ląstelėmis tikrame moksle dar tik žengia pirmuosius žingsnius – atlieka labai ribotoms operacijoms kamieninių ląstelių persodinimą ir nesiryžta net prognozuoti, kada ir kam dar pavyks pritaikyti kamieninių ląstelių persodinimo tokios klinikos jau “gydo“ žmones nuo bet kokios ligos.

Štai Balsas skelbią istoriją apie berniuką lietuvį, kuris serga vėžiu (neuroblastoma):

Linuko mama, matydama, jog tradicinis gydymas nepadeda, ėmė ieškoti alternatyvių priemonių. „Susiradau dvi šeimas, du berniukus, kurie gydėsi alternatyviais būdais, taip, kaip ir mes norėjome, tačiau gydytojai tam nepritarė. Aš nesu medikė, todėl tikėjau jais. Vėliau kreipėmės į kliniką Vokietijoje, iš ten nukreipė į Meksiką“, – Anglija.lt pasakojo Neringa.

Tėvai išsiaiškino, kad Meksikos klinikoje buvo išgydytas ta pačia liga sirgęs berniukas, kai jo būklė buvo dar blogesnė nei Linuko. Todėl dabar ši klinika – vienintelė Linuko viltis. „Alternatyvių gydymo būdų yra ir daugiau, tačiau viskas remiasi į finansus. Išsirinkome Meksikos kliniką. Tai nebus stebuklinga operacija, o kompleksinis gydymas, truksiantis ne vieną mėnesį“, – sakė mama. Pinigus gydymui ir kelionei – apie 50 000 JAV dolerių.

Apsilankiau šito vaiko gydymui skirtoje Facebook grupėje. Štai kas rašoma po viena nuotrauka:

Cia ka tik po Gabrieliaus daryto Ondamed gydymo.Mes net issigandom,gal vel temperatura sukilo:)po sios proceduros Linukas buna kaip silkinis pora valandu.

Kas gi yra tas Ondamed gydymas?:

ONDAMED yra baterija varomas grįžtamojo bio ryšio prietaisas, kurį medicinos praktikuotojas naudoja nustatyti, kurie garso dažniai ir kurie pulsuojantys silpni elektromagnetiniai laukai sukelia paciento autonominės nervų sistemos atsaką.

Laikina stimuliacija šiais dažniais taikoma kartu su paciento sąmoningu ir nesąmoningu dalyvavimu skatina atsipalaidavimą, raumenų apmokymą ir reabilitaciją, o šie dalykai sugrąžina kūną į ankstensę sveikatos būseną.

Išvertus į mokslinę kalbą – tai nieko nedarantis pseudomokslinis abrakadabara.

Taigi, grįžkim į kliniką – facebook grupėje susiradau ir tai, kad vaikas “gydomas“ klinikoje Hope 4 Cancer. Deja gydytojai sutaria, kad tokios “meksikos klinikos“ yra geriausiu normalų gydymą ir apgaulingą marketingą taikančios ligoninės, o daniausiai tai tik šarlatanai pasirengę išvilioti milžiniškas sumas pinigų iš kenčiančių šeimų [1] [2] [3] [4].

Aš truputi užjaučiu visus tuos žmones, kurie tikėjosi padėti vaikui, o vietoj to paaukojo pinigus šarlatanams, kurie taip šaltakraujiškai žiauriai išnaudoja žmonių viltį. Ir žinoma, labiausiai užjaučiu Linuko tėvus ir labai labai linkiu, kad jų vaikas išgytų savaime (nes Meksikos šarlatanai jam tikrai nepadės).

Nuorodos

4 atsakymai į “Kartais galvojate, kad padedate vaikui, tačiau padedate šarlatanams

 1. Labai puiku, kad rašai ir prieštarauji 🙂 Ir įrašas labai teisingas.
  Lino mamai esu rašęs apie tas klinikas, vieną nuorodą iš taviškių esu jai rodęs. Pati klinika žiauriai juokingai su netikrais liudijimais atrodo.
  Tai kodėl sutikau aukoti ir dar skatinau kitus?

  Tai puikiai pasako “Breaking Bad“ pagrindiniam veikėjui į ranką įdėtas ženkliukas – “Hope is the best medicine“. Viltis gerai tiek tėvams, tiek vaikui. Kad ir kaip blogai tai skamba.

  Kitas šalutinis dalykėlis, kuris privertė pamąstyti: tėvai man pasakojo, jog yra sutikę išgijusį vaiką, būtent toje klinikoje. Neneigiu, kad dauguma ten naudojamų būdų gali būti tokie kvaili kaip Ondamed, bet gal yra ten ir normalių imuniteto stiprinimo procedūrų. Gal.

  • Būtų gerai, jeigu viltis gydytų, o kadangi gyvenam realybėj, tai pinigai iššvaistyti šarlatanams. O aš tik pasidžiaugsiu, kad tokių klinikų išsivysčiusiose vakarų šalyse nėra daug, nes čia varotojų/pacientų teisių apsaugos įstatymai veikia bent šiek tiek.

  • Viltis yra tada, kai egzistuoja kažkokia tikimybė, jog tam tikras dalykas atneš laukiamą rezultatą. Kolkas man nepanašu, kad tokia būtų.

   O šiaip tai panašu, jog tai gan šlykštoką situaciją:
   Viena vertus, tėvai gali išbandyti tos klinikos paslaugas, kurios greičiausiai nesuveiks, tuo tarpu šarlatanai į kišenę pasidės nemažą sumą pinigų.
   Kita vertus, tėvai gali pripažinti, jog jokio racionalaus pagrindo tikėti klinikos pažadais nėra, tačiau likusį gyvenimą nuolat užduos sau klausimą “o kas būtų buvę, jeigu…“.

   Šeimai tikrai reikia paramos ir vilties, tačiau ne melo. Ir ta klinika nusipelno mūsų visų moralinio pasmerkimo.

 2. Pasiskaičiau biški istoriją apie tą jo gydymą ir situaciją po gydymo… Norėčiau pasikeikti, bet laikausi už veido (facepalm), tvardausi, jiems sunku, jie praradę viltį, jiems nuo to lengviau… Tikrai maniau, kad ten šiek tiek logiškiau viskas daroma…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s