Priimant sprendimus rytas yra tik vėliau, nei vakaras

Kai prisireikia priimti sudėtingą sprendimą, patarimas “rytas už vakarą protingesnis” jums padės tik atidėti sprendimo priėmimą, tačiau šis liaudiškos išminties patarimas nepadės priimti geresnio sprendimo.

Šiuo metu geriausias mokslui žinomas būdas priimti sprendimus sąmoningas pliusų ir minusų palyginimas bei naudojimasis papildomais informacijos šaltiniais.

Štai mokslininkas Dr Ben Newell teigia:

mūsų tyrimas rodo, kad nesąmoningas mintis lengviau įtakoja nereikšmingi faktoriai, tokie kaip, kada informacija buvo gauta, vietoj to, kokia yra informacijos svarba. Jeigu žmonėms duodama pakankamai laiko apibendinti medžiagą arba jei jiems leidžiama naudotis papildomais informacijos šaltiniais, kol jie svarsto, jų sprendimai būna geresni arba bent jau ne prastesni, nei sprendimai priimti nesąmoningai.

BBC pateikia tris mokslininkų patarimus, kaip priimti sprendimus:

  • Sudarykite pliusų ir minusų sąrašus, kiekvienam pliusui ir minusui suteikite svorį (skaičių nuo 1 iki 10). Susumuokite skaičius ir palyginkite.
  • Išsiaiškinkite tikrąsias priežastis (užduodami klausimą “kodėl”). Kodėl noriu pakeisti darbą? Nes esu nelaimingas. Kodėl esu nelaimingas? Nes darbas nuobodus. Kodėl darbas nuobodus? Nes dirbu izoliuotai ir netenka bendrauti su žmonėm. Ir t.t.
  • Grupuokite mažesnius sprendimus. Nespręskite viso reikalo vienu ypu. Pvz. jei reikia naujos mašinos iš pradžių  nuspręskite kokio tipo kėbulo jums reikia (sedanas, hečbekas, universlas). Po to nuspręskite kainos ribas. Po to išsirinkite gamintoją, ir pan.

Nurodos

2 atsakymai į “Priimant sprendimus rytas yra tik vėliau, nei vakaras

  1. Bet vis dėlto, gal tuos pliusus ir minusus geriau seksis dėlioti, kai būsime žvalūs išsimiegoję nei vakare skubotai? Aš manau, kad posakis, jog rytas už vakarą protingesnis dažnai galioja.

    • Ddeividdai, sutinku, kad skyrus daugiau proto jėgų (daugiau laiko arba kai nesi pavargęs) atliksi geresnę analizę.
      Tačiau nemanau, kad tai keičia įrašo esmę – pastangų reikės, o vien sprendimo atidėjimas nepadės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s