Holistika

Vilniaus dizaino kolegijoje dėstomas holistikos kursas:

Holistinis mokymasis – visapusiškas tobulėjimas. Tai Lietuvoje sukurta ir pirmą kartą išbandoma programa, kurią padėjo sudaryti sveikos gyvensenos specialistė dr. Roma Paukštė.

[…]

Per dvejus metus vykstančias paskaitas bus pateikiami psichologijos pagrindai, išbandoma įprastinė ir juoko joga, supažindinama su žaliavalgyste ir vegetarizmu, mokomasi planuoti laiką bei kelti motyvaciją, atrasti ir suvokti savo gyvenimo tikslą, atgaivinta primiršta rytinė mankšta bei kiti kasdienybėje praktiškai pritaikomi dalykai.

[…]

Gyvenk vadovaudamasis esminėmis holistinio gyvenimo sąvokomis. Štai jos:  supratimas, sąžiningumas, atsakomybė“, – rašoma Nylo Donaldo Valšo knygoje „Jaunimo pokalbiai su Dievu“ knygoje.

Informacijos apie holistiką kol kas mažai, ji daugiau žinoma ties, kas domisi ajurveda. Holistinis gyvenimo būdas – tai visapusiškas asmenybės ugdymas. Pabrėžiama buvimo visa tuo, kuo pasirenkate būti šią akimirką, dabar reikšmė ir atsakomybė.

Aš, žinoma, neturiu nieko prieš visapusišką asmenybės ugdymą, tai yra pagrindinis visos mūsų švietimo sistemos tikslas.

Deja, neretu atveju tas “visapusiškas ugdymas” niekuo nesusijęs su visapusišku ugdymu, o paprasčiausiai yra kokio nors prietarų, antimokslinių dalykų ir liaudies medicinos kratinio propagavimas.

Apie holistiką daugiau žinoma tiems kas domisi ajurveda? Indiška liaudies medicina? Ta pačia kurios statusas maždaug toks pats kaip “viena bobutė patarė išgerti karvės šūdo nuoviro”?

Žaliavalgystė? Vegetarizmas? “Jaunimo pokalbiai su Dievu”? Šitos knygos autorius gi skundžiasi, kad švietimo sistema nieko nemoko apie “Kolektyvinę Sąmonę”.

Visi šie dalykai rodo kad šis kursas yra skirtas ne visapusiškam asmenybės ugdymui, o tik paprasčiausias visokiausių spiritualistinių, ajurvedinių ir kitokių su mokslu nė kiek nesusijusių dalykų kratinys.

Švietimo įstaiga turėtų užsiimti švietimu, o ne pardavinėti studentams hipišką su mokslu nesusijusį kratinį.

2 atsakymai į “Holistika

 1. Mielas blogeri, būdamas toks nepragįstai ciniškas ir skeptiškas labai siaurini savo pasaulėžiūrą. Visų pirma ajuravedai daugiau nei keletas tūkstančių metų, ji yra išėjusi iš Vedų, kurios yra šventraščiai ir jiems apie penkis tūkstančius mėtų. Palyginus su tavo gyvenimo trukme, tos pačios močiutės ilgiau už tave gyvena ir galbūt geriau žino, ką daryti nei tu. Tikriausiai, susirgęs gydaisi vaistais. Gaila, kad nežinai, jog žmogaus organizmas pats save gali išgydyti, be vaistų. Holistika ir ajurveda padeda subalansuoti natūralią pačio organižmo ritmiką. Pasidomėk, paskaidyk Dr. Torsunovo, žymaus rusų psichologo ir vedų nagrinėtojo knygas. Galbūt pamatysi, kaip kitaip tu gyveni, ir kad yra šimtai žmonių gyvenančių laiminagi, radę banaca psichologinį, dvaisnį ir fizinį savyje. Laimės ir sėkmės 😉

  p.s. o kad atsirado tokios studijos, tai yra kažkas neįtikėtino. Žmonės pamiršta, kad reikia rūpintis savimi

  • Mielas blogeri, būdamas toks nepragįstai ciniškas ir skeptiškas labai siaurini savo pasaulėžiūrą.

   Visuomet stengiuosi laikyti savo protą atvirą naujoms idėjoms, bet ne tiek, kad smegenys iškristų.

   Visų pirma ajuravedai daugiau nei keletas tūkstančių metų, ji yra išėjusi iš Vedų, kurios yra šventraščiai ir jiems apie penkis tūkstančius mėtų. Palyginus su tavo gyvenimo trukme, tos pačios močiutės ilgiau už tave gyvena ir galbūt geriau žino, ką daryti nei tu.

   Čia tu naudoji argumentavimo iš senumo klaidą. Klaidingi teiginiai klaidingais išlieka per amžius.

   Tikriausiai, susirgęs gydaisi vaistais. Gaila, kad nežinai, jog žmogaus organizmas pats save gali išgydyti, be vaistų.

   Tai vadinama imunine sistema ir organizmo regenracija! Ir mes, mokslo pagalba išsiaiškinome, ir kaip tai veikia, ir kaip tai panaudoti, ir kas organizme vyksta iš tikro.

   Holistika ir ajurveda padeda subalansuoti natūralią pačio organižmo ritmiką. Pasidomėk, paskaidyk Dr. Torsunovo, žymaus rusų psichologo ir vedų nagrinėtojo knygas. Galbūt pamatysi, kaip kitaip tu gyveni, ir kad yra šimtai žmonių gyvenančių laiminagi, radę banaca psichologinį, dvaisnį ir fizinį savyje.

   Visų pirma tai, kad girtas žmogus yra laimingesnis už blaivų nereiškia, kad visi turėtume imti ir pasigerti. Kita vertus “padeda subalansuoti natūralią pačio organizmo ritmiką“ yra beprasmis teiginys, nes kažkaip nė vienas šarlatanas niekad nesugeba apibrėžti, kas ta “orgainzmo ritmika“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s