Ligonis (ne)numarintas – trys citatos

Delfi ir Lietuvos rytas:

Taupant pinigus paliatyviosios slaugos laikas stacionare bus sutrumpintas iki dviejų mėnesių. Iki šiol laikas nebuvo ribojamas, nes nuo mirties gniaužtų negalintys išsigelbėti ligoniai ir taip gyvena ne ilgiau kaip 3-6 mėnesius, kuomet jiems galima tik pagelbėti numalšinti skausmą – skirti nuskausminamuosius.

2007 įsakymas:

31. Nepaisant to, ar ligoniui jau buvo suteikta stacionarinių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų (iki 120 dienų per metus), Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos neribojant šių paslaugų teikimo trukmės.

2014 įsakymo pakeitimas:

31. Nepaisant to, ar ligoniui jau buvo suteikta stacionarinių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų (iki 120 dienų per metus), paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos neribojant šių paslaugų teikimo trukmės, tačiau iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokama ne daugiau kaip 60 stacionarinės paliatyviosios pagalbos lovadienių per metus.

Jeigu kas nors politikoje ir valstybės valdyme skamba absurdiškai, tai labai dažnai reiškia, kad žiniasklaida iškraipė informaciją.

3 atsakymai į “Ligonis (ne)numarintas – trys citatos

    • Santaupos, privatūs draudimai, privačios ligoninės, privačios seselės yra atskira opera – tai kiekvieno asmeniniai finansai ir asmeninis kiekvieno reikalas. Jei po tų dviejų mėnesių ligoniui ar jo artimiesiams finansai finansai leidžia gydytis namie, samdyti slaugę ar užsiimti kitais dalykais (kurie, beje, Lietuvoje įkandami tikrai ne kiekvienam) – čia jo reikalas ir valstybinės ligonių kasos tikrai negali prisiimti sau už tai nuopelnų. O už valstybės pinigus žmogus gydomas 2 mėnesius, po to metamas į gatvę – faktas. Nematau čia jokio informacijos iškraipymo. O dabar jūs bandote pateikti (tiksliau įstatymas taip suformuluotas, o jūs pritariate tokiai formuluote) – kad “jei žmogus nenumirė per 2 mėnesius, tai jį metam į gatvę, jei turi pinigų – LEIDŽIAM jam toliau gydytis už savo lėšas“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s