Žolinčių absurdai

Tumpai: netikėkite žolininkų patarimais; kiaulpienės šaknys nepadės apsisaugoti nuo Alzenheimerio ligos; išmatos prie žarnų sienelių nelimpa ilgam laikui.

Balsas.lt rašo apie Danutės Kunčienės patarimus.

D.Kunčienės teigimu, žmonių mintis gerokai pravalius, dingtų 50 proc. ligų. Bėdodami susargdiname ir išmintį. Nustatyta, kad sveikiausi tie žmonės, kurie daug dainuoja, nebėdoja.

Apie šitai, jau rašiau anksčiau. Tai yra paprasčiausia nesąmonė. Kita vertus, netgi jei šitas “faktas” yra nepramanytas apie tai, kad “sveikiausi tie žmonės, kurie daug dainuoja, nebėdoja”, tai kas yra priežastis, o kas pasekmė?

Ar tikrai žmonės neserga dėl to, kad dainuoja? O gal visgi žmonės nebėdoja, būtent dėl to, kad neserga?

Inkstus susargdina baimė: dėl ateities, prezidentės, vaikų… Pabijoti galima tik minutę, baimė mumyse neturi apsigyventi ilgam. Inkstus gydo kilnumas, tarkim, svetimos šiukšlės pakėlimas. Kai kankina inkstų negalavimas, labai efektinga pasivaikščioti keturiomis, maldele paprašyti inkstų gryninti kraują.

Jeigu kankina inkstų negalavimas, pasitarkite su savo gydytoju! Vaikščiojimas keturiomis ir maldos inkstų (ir apskritai nieko) neišgydys.

Puikiai ir saugiai išvalysime storąją žarną tirpalu, pasigamintu iš litro vandens, šaukšto druskos ir vienos citrinos sulčių. Išgerti per keliolika minučių. Kiaurai išbėga ir suveikia. Jautresniems gali graužti išangę, bet to jausmo nereikia bijoti.

Derėtų paminėti, jog apie organizmo ir žarnų valymą irgi jau rašiau anksčiau ir išvada yra paprasta – tokios procedūros yra absurdiškos ir visiškai nereikalingos.

Jei ryte neinate tuštintis, būtina pasitarti su specialistu, nes jeigu valgai, turi ir tualeto duris varstyti. Pasitaiko, kad išmatas, prilipusias prie žarnų sienelių, žmonės nešiojasi 50 metų. Jeigu pats esi apkūnus, o kakoji plonai – būtina susirūpinti, nes tai jau netvarkos ženklas. Senos, užsilaikiusios išmatos kaitina organizmą, susargdina organus, nes storojoje žarnoje įsitvirtinusios visų jų „ambasados“, – susirūpinti žarnynu ragina žinovė. Jos tikinimu, jei medikas sako, kad nekasdieninis tuštinimasis – paveldėjimo reikalas, reikia kreiptis į kitą specialistą, nes žarnynui prigimties terminas negalioja.

Išmatos prilipusios prie žarnų sienelių? 50 metų? Nėra ką ir pasakyti – jeigu turite problemų su žarnynu, tai pasitarkite su gydytoju, o mitais apie išmatas prilipusias prie žarnyno sienelių tikėti neverta.

Kiaulpienėse esantis lecitinas skatina susidarymą acetilcholino, kuris palaiko smegenų funkciją. Tokiu būdu kiaulpienė sulėtina Alzheimerio ligos vystymąsi.

Aš apie tai tik įdėsiu nuorodą į vikipediją su trumpa išvada: šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad kokia nors priemonė būtų efektyvi Alzenheimerio ligos prevencijai. Deja, analogiškos išvados taikomos ir gydymui ar Alzenheimerio ligos vystymosi lėtinimui.

Apmaudu, kad Danutė Kunčinė skleidžia savo (ar kitų žmonių) pramanytą ir visiškai neteisingą informaciją. Nepasiduokite šarlatanų skleidžiamoms nesąmonėms vien dėl to, kad norite tikėti, jog žolelės ar ritualai gali jus išgydyti.

7 atsakymai į “Žolinčių absurdai

 1. Visai nenustebau pamatęs, kad Danutė Kunčienė neturi nei gydytojo, nei netgi slaugės licencijos.

 2. Kol dainuoji – neturi jokių kitų minčių, taip pat ir blogų, kurios sargdina, be to garsų vibracijos turi tam tikrą poveikį organams

 3. Skaitau šitą blogą ir negaliu patikėti. Sakot esat skeptikai, bet logikos tiek pat kiek fanatiko krikščionio pamoksle.

  Kaip tik buvau pas gydytoją dėl skrandžio skausmo ir ji man išrašė vaistą iš visokių žolelių, bet daugiausia jautėsi ramunėlių skonis. ir tai išrašė tradicinės medicinos gydytoja, nes stipresniems vaistams nebuvo reikalo, o kam naudoti kažką kas turi pašalinį poveikį, kai gali naudoti tai, kas neveikia kepenų ir nepasireiškia alergija (man nuo daugelio vaistų alergija). Taip pat ji man liepė mažiau nervintis ir vengti stresinių situacijų.

  Kas būtų buvę jei būčiau ėjusi pas alternatyvios medicinos specialistę? ji man būtų išrašiusi tų pačių žolių tik birių ir plikomų arbatai, o ne tabletėje ir būtų papasakojus apie meditaciją, gal apie aromaterapiją, gal dar kažką baisia šamaniško. Lygiai dėl tos pačios priežasties – nuo nervų.

  Ir kodėl joms to nedaryt? Daug vaistinių augalų turi poveikį. Prausk nudegintą vietą ramunėlėm ir ji nurims. Prausk tą pačią vietą ąžuolo žievės nuoviru ir ji nusilups ir nusipleiskanos. Tikriausiai dėl placebo? Jeigu nepatinka žolelės eini pas gydytoją ir tikiesi, kad tau padės natūralios priemonės, kurias gydytojas išrašo tabletės pavidale. Ne – pagersi antibiotikų ir tikėkis, kad gydytojas išrašys žarnyno bakterijų po to. Nes jei ne, reikės eiti pas žolininkę, o jos juk tokie nemalonūs žmonės. Nes šiaip ar taip, profilaktika ne gydytojo rūpesnis ir kol gerųjų žarnyno bakterijų trūkumas nesukels pavojaus kažkokiam organui jis nieko nedarys. Ir gaila, bet vidurių pūtimas nėra rimta problema, net jei ją sukelia tie patys antibiotikai.

  • Ir kodėl joms to nedaryt? Daug vaistinių augalų turi poveikį.

   Problema su žolelėmis yra tai, kad:
   1. dauguma žolelių, ko gero, veikia tik kaip placebas – t.y. niekuo nepadeda
   2. dalis veikiančių žolelių nėra pakankamai ištirtos saugumo, dozavimo ir šalutinių poveikių atžvilgiu
   3. dozavimas yra ypatingai sudėtingas reikalas, nes veikliųjų medžiagų koncentracija skirsis priklausomai nuo augimo vietos, augimo sąlygų, augalo amžiaus, augalo rūšies, saulės kiekio ir ko gero netgi paros laiko, kai tas augalas buvo nuskintas
   4. kalbėti apie gydymą žolelėmis, kaip apie veikianti mechanizmą yra beprasmiška. Kaip ir bet kokių vaistų atžvilgiu reikia kalbėti apie tinkamai kontroliuojamus tyrimus, kurie yra atlikti naudojant konkrečias dozes nuo konkrečių ligų. Jeigu tokių tyrimų nėra, tai galima laikytis nulinės hipotezės – ta konkreti žolelė nuo tos konkrečios ligos nepadės, jos veikimas ko gero yra tik įsivaizduojamas placebo efektas.

   Sėkmės.

 4. Alzheimerio prevencijai padeda ketogeninė mityba. Deja, nuorodų dabar neturiu, bet manau, info galima atrasti. O šiaip su viskuo, kas pasakyta, nesutikti negaliu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s