Melas? Absoliutus nesusigaudymas realybėje? Keliautojas laiku pakliuvęs į dabartį iš praeities?

Šiandien šiame bloge viename iš senesnių įrašų sulaukiau tokio komentaro:

Aišku, kad kavos klizma yra “žalingas“ būdas. Tą tvirtina medicinos “specialistai“. Beje, tos pačios medicinos, kuri niekur toliau nenuėjo nuo viduramžių kraujo nuleidinėjimo metodų… Ko čia stebėtis ir laukti kompetencijos iš medikų, jeigu jie “sėdi“ farmacininkų kišenėje. Ir ką įrodysi tokiam, kai jis įsitikinęs, kad žemė plokščia. Blogiausia iš viso to, kad teršia savo “žiniomis“ žmonių sąmonę.

Daug neanalizuosiu šio idiotiško komentaro, tik pateiksiu keletą pavyzdžių:

  • Kai šiandien nuėjau pas dantistą, man danties neišrovė ir kraujo nenuleido, o sutvarkė šaknies kanalą, viską užplombavo ir tai buvo atlikta mažiau skausmingai nei bet kada anksčiau.
  • Kai mano bendradarbė prieš keletą metų susirgo vėžiu, ją išgydė chemoterapijos pagalba, o ne dėlių, kraujo nuleidimo ar klizmos.
  • Kai man skauda galvą, aš išgeriu ibuprofeno ar paracetamolio tabletę, o ne nuleidžiu kraują.
  • Kai man lūžo kojos pirštas, man nenuleido kraujo, o sutvarstė pirštą ir suleido nuskausminamųjų.

Visi šie dalykai yra įmanomi būtent dėl to, kad mokslas nėra užstrigęs viduramžiuose. Visi šie dalykai yra įmanomi būtent dėl to, kad apie ligas, traumas, žmogaus kūno, organų, ląstelių ir ląstelių veikimą įvairiais lygiais žinome ir suprantame daug daugiau nei bet kada anksčiau. Visi šie dalykai yra įmanomi dėl to, kad apie ligų priežastis žinome ir suprantame daug daugiau nei bet kada anksčiau istorijoje. Dalis šių dalykų yra įmanomi būtent dėl to, kad faramcijos įmonės turi pakankami pinigų atlikti tyrimams.

Tad kaip jau minėjau įrašo pavadinime, tą komentarą rašė arba melagis suinteresuotas neveikiančios alternatyviosios medicinos propaganda, arba visiškas neišmanėlis, arba keliautojas laiku, atkakęs į XXI-ą amžių, tačiau išmanantis tik apie viduramžių “mediciną”.

2 atsakymai į “Melas? Absoliutus nesusigaudymas realybėje? Keliautojas laiku pakliuvęs į dabartį iš praeities?

  1. Nuo savęs dar pridėčiau – moderni medicina neretai klysta, bet mokosi iš savo klaidų ir tobulėja, priešingai, nei šarlatanai. Medikai tik žmonės, nei dievų, nei pusdievių tarp jų nėra – o va tarp šarlatanų tokiais besiskelbiančių pasitaiko.

  2. Prie to pačio pridėsiu ir savo trigrašį – kažkodėl daug kas tiki, kad medicina (kaip ir visi kiti mokslai) jau VISKĄ žino, viską seniai atrado ir viską sugeba padaryti. Iš čia ir atsiranda tas kvailokas įsitikinimas, kad jei medicina ko nepadaro, tai ne dėl to, kad kai kurie dalykai mokslui dar tiesiog nežinomi, o dėl to, kad “farmacininkai slepia išradimus“, ar kaip nors specialiai negydo, kad pinigo daugiau užsidirbtų. Iš to prieina prie dar kvailesnės išvados – kad viduramžiuose visokios bobutės ir Indijos jogai viską ir taip jau žinojo, o mokslas nieko naujo nesugebėjo rasti…. Deja, žmonės visko dar neišrado ir neatrado – na, jei taip būtų atsitikę, progresas būtų sustojęs. Mokslas, įskaitant ir mediciną, yra pastovus tobulėjimas su savomis klaidomis ir išvadomis – to nesuprasti gali tik neišmanėlis, kuriam visokie šarlatanai nesunkiai gali susukti smegenis apie “stebuklus“, kurių “farmacijos įmonės nenori išduoti“, nes, atseit, tada bankrutuos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s