Atviras laiškas: dėl nacionalinio saugumo strategijos

Kam: Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas <nacsaukt@lrs.lt>

Sveiki,

iš svetainės http://www.skeptikudraugija.lt/2012/03/28/esi-ateistas-keli-gresme-lietuvai/ sužinojau, kad Krašto apsaugos ministerija, mane ir mano atstovaujamą pasaulėžiūrą ketina paskelbti grėsme nacionaliniam saugumui  (žr. nacionalinio saugumo strategijos projektą Nr. XIP-3399).
Aš esu ateistas, skeptikas ir humanistas, su labai stipriu etikos, moralės ir teisingumo jausmu, tvirtomis vertybėmis, kurios daugeliu atveju kertasi su krikščioniškomis vertybėmis. Deja, strategijos projekte teigiama, kad mano pasaulėžiūra kelia grėsmę nacionaliniam saugumui:

15.7.   vertybių krizė. Nepagarba žmogaus teisėms ir laisvėms, krikščioniškų vertybių, šeimos instituto nuvertinimas, antihumaniškų, žmogaus gyvybės vertę menkinančių ar neigiančių, kurstančių rasinę, tautinę ar religinę nesantaiką, propaguojančių ar pateisinančių smurtą, prievartą ir genocidą teorijų, religinių doktrinų ir ideologijų plitimas yra rizikos veiksnys asmens ir valstybės saugumui;

Prašau atmesti šios strategijos projektą, vien tam kad aš (ir šimtai tūkstančių kitų Lietuvos piliečių), nebūtume vadinami nei grėsme, nei rizikos veiksniu vien dėl mūsų pasaulėžiūros ir vertybių sistemos.
Šį atvirą laišką skelbiu ir svetainėje www.netikiu.com.
pagarbiai
Linas Jakučionis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s