Saldiklis aspartamas

Mokslu grįstos medicinos bloge skelbiamas straipsnelis apie saldiklį aspartamą, kuris yra pardavinėjams prekiniais ženklais Equal ir Nutrasweet.

Suprantantiems angliškai rekomenduoju perskaityti visą straipsnį, o kitiems tik keletas įdomybių:
  • Daugiau nei 90 šalių agentūros patvirtino, kad aspartamas žmonėms vartoti yra saugus. JAV FDA (maisto ir vaistų administracija) apibūdina aspartamą kaip “vieną iš labiausiai šios organizacijos ištirtų ir išstudijuotų ir patvirtintų maisto papildų”, o jo saugumą, kaip vienareikšmišką.
  • Tikintiems, kad italų tyrimas pademonstravo, jog aspartamas sukelia vėžį atsakymas paprastas – Europos Maisto Saugumko Tarnyba išanalizavo tyrimo duomenis, rado juose klaidų ir diskreditavo tyrimą.
  • Stevia yra kitas Šiaurės Amerikoje populiarus saldiklis. Tačiau ES, Honkonge ir Singapūre jis yra draudžiamas dėl to, kad nėra pakankamai tyrimų įrodančių jo saugumą.

4 atsakymai į “Saldiklis aspartamas

  1. Daina, smagiai pasijuokiau iš šito David Icke kalbos. Tik neįmanoma pasakyti ar jis tikrai toks paranojikas ar tik stengiasi pasipelnyti skleisdamas visas tas sąmokslų teorijas. Jeigu paranojikas – užjaučiu. Jeigu jis sąmoningai skleidžia visus tuos niekus, tai manu jog tai labai nusikaltėliška veikla.

    Nežinantiems kas tas David Icke, tai čia tas pats tipas, kuris skelbiasi tikys, kad dauguma pasaulio lyderių iš tikro yra reptilijos naudojančios hipnozę, kad mes nematytume jų tikros išvaizdos 🙂

  2. deja,taip sunku siais laikais beatsirinkti kur tiesa rasoma informacinese priemonese ,o kur netiesa. kad ir siame straipsnyje raso,jog stevia uzdrausta ES. tai pvz. gal Prancuczija nera ES? taigi ten kiekviename supermarkete pilna tos stevios.
    vat ir tikek zmogau ka skaitai…

  3. Atgalinė nuoroda: Aspartamas saldaus gyvenimo neapkartins | Aš ne daktaras, bet...

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s