Energija kūne

Prieš keletą dienų Balsas skelbė straipsnelį Tolimųjų rytų sveikatos receptai. Tad aptarsiu pirmąjį iš jų:

Miego sutrikimai. Jaučiate nuovargį, tačiau jums sunku užmigti, dažnai prabundate naktį, negalite pailsėti.

Kas jums? Galima numanyti, kad pastaruoju metu jaučiate padidėjusią įtampą, nuolat persidirbate, jus kamuoja stresas ir rūpesčiai. Jei tokia nemiga kamuoja tik vieną dieną, jos priežastis gali būti netinkama mityba – gal prieš naktį prisivalgėte sunkiai virškinamo maisto arba išgėrėte alkoholio.

Vaistas iš Azijos – pėdų akupresūra.

Vieno svarbiausių akupunktūros taškų pėdoje masažas nuramins ir harmonizuos visą energetinę sistemą. Atsisėskite ant kėdės. Užkelkite vieną koją ant kitos taip, kad pėdą patogiai pasiektumėte rankomis.

Suraskite pėdos vidurio tašką, tiesiai po pirštų pagalvėlėmis. Stipriai paspauskite jį ir patrinkite. Tada atleiskite, palaukite keletą sekundžių.

Pakartokite pratimą

12 kartų ir dar kartą pamėginkite užmigti. Saldžių sapnų!

Tad sutrumpinus – patariama masažuoti savo padus.

Sutinku, tikėtina, kad padų masažas padės atsipalaiduoti. Tačiau derėtų atkreipti dėmesį, kad jokios energetinės sistemos toks masažas nesubalansuos. Taip pat, nelabai svarbu ir kur tiksliai tą pėdą masažuosite, nes akupunktūros taškai yra ne ką daugiau, nei senovinė pasaka iš tų laikų, kai žmonės nežinojo, kaip veikia žmogaus organizmas, iš tų laikų kai žmonės iš neišmanymo galvojo, kad žmogaus kūnu tam tikrais kanalais teka gyvyninė energija “či”.

Apie kitus patarimus šįsyk nerašysiu, bet kiekvienas iš tų patarimų aprašytas taip, tarsi visos tos senovinės pasakos apie gyvybinę energiją, energijos tekėjimą inkstais ar pusiauju būtų tikra. Betgi mes jau seniai išsiaiškinome, kad žmogaus kūne nėra jokių gyvybinių energijų (ir tuo pačiu linijų, kuriomis ta energija tekėtų). Kūnas yra tiesiog gan sudėtinga biologinė mašina veikianti be jokių stebuklų ir mes jau išsiaiškinome didelę dalį jos veikimo mechanizmų.

Dalį tų straipsnyje pateiktų patarimų galima paaiškinti tuo, kad tai yra viena iš technikų skirtų atsipalaidavimui ar dėmesio nukreipimui (masažas, gilus kvėpavimas pakankamai ilgą laiką), o kitą dalį – placebo efektu (paprastai, žmogus tiesiog pradeda geriau vertinti savo būklę dėl intervencijos, nepaisant to, kad fiziologinė būklė nepasikeičia).

Energija žmogaus organizme

O štai čia angliškas paaiškinimas, kaip energija iš tikro yra perduodama organizmuose ir ląstelėse (iš maisto į ATP, iš ATP į ADP išskiriant energiją reikalingą cheminėms reakcijoms vykstančioms ląstelėse).

2 atsakymai į “Energija kūne

 1. Labai smalsu, o čia kas tie mes? Kurie taip viską išsiaiškino? Kad žmogaus kūnas tik mėsos kalnas, kad jokių energijos taškų jame nėra? Čia tu pats išsiaiškinai, ar kokie medikai iš poliklinikos pasakė? Galima būti skeptiku kol į tavo ar tavo artimųjų mėsos kalną neateina liga. Kai ji ateina, tada imi kitaip galvoti. Tada labai greitai užaugi ir supranti, kad labai jau kvaila tokiame jauname amžiuje būti tokiu kategorišku. Žmonijai nieko niekada nepavyks išsiaiškinti iki galo, o žmogaus kūnas pernelyg sudėtinga sistema, kuri kasdien griauna tų “mes“ atradimus.

  • Labai smalsu, o čia kas tie mes? Kurie taip viską išsiaiškino?

   Žmonija, bent jau ta dalis, kuri supranta, kaip veikia mokslinis metodas.

   Galima būti skeptiku kol į tavo ar tavo artimųjų mėsos kalną neateina liga. Kai ji ateina, tada imi kitaip galvoti.

   Tai, kad ištikus bėdai pameti galvą ir nustoji racionaliai mąstyti, gali pakeisti tavo nuomonę. Kita vertus, nepamiršk, kad nuomonė – kaip subinė, kiekvienas ją turi… O štai realybė, nepasikeis, kaip nebuvo stebuklų pasaulyje, taip jų ir toliau nebus.

   Tada labai greitai užaugi ir supranti, kad labai jau kvaila tokiame jauname amžiuje būti tokiu kategorišku.

   Maišai kategoriškumą su faktais. 2+2 visada yra 4.

   Žmonijai nieko niekada nepavyks išsiaiškinti iki galo, o žmogaus kūnas pernelyg sudėtinga sistema, kuri kasdien griauna tų “mes” atradimus.

   Atradimai ir mokslo vystymąsis nėra niekuo susiję su senoviniais prietarais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s